2A ya da 3A , 3.42A'yı şarj edebilir mi?

bahadirugras

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, projeksiyon makinesı aldım. 19v 3.42a ile toplamda 65W calışıyor. Piyasada güçlü powerbankler mevcut. Bunlardan 20v 2A ve 15v 3A verenleri var ama tam olarak 19v olsa da amperi 3.42 veren bulamadım. Sizce 20v 2A ya da 15v 3A ikisinden hangisi projeksiyon cihazımi sağlıklı bir şekilde şarj eder? Veya edemez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
19V 4A bulabilirseniz alın. Diğerleri pekte sağlıklı olmaz.
Dediğiniz güçte powerbank bulamadım şuan alabilecegim powerbank özellikleri sadece bunlar fiyat olarak 2-3 katı oluyor 20v 3a olunca bu ikisinden birini taksam makinaya zarar verir miyim sizce şarj edemez miyim sadece kullanım ömrü uzasın istiyorum 1 buçuk saat film izleyebiliyorum disarda bu 3-4 saate çıksın istiyorum

Powerbanklerden biri 40W biri 45W ediyor eğer projeksiyon 65W ile çalışıyorsa yetmez. Philips'in 90W veren powerbanki var bütçeniz yeterse.

Şarj için gereken gerilimi, düşük voltaj veren bir p.b. alırsan gerilim yükseltici devre ile. Yüksek voltaj veren bir p.b. alırsan düşürücü ile çözebilirsin. Pratikte 1. opsiyon üzerinden gidilir ve daha ucuz olur. Bu tip çevrimlerde her zaman bir miktar kayıp olur, kapasiteden bir miktar pay buraya gider.

Kullanım süresi için; verebildiği güç dışında kapasite kısmını da hesaba katman gerek, ikisi farklı şeyler. Kapasitesine göre 65W verip 10dk çalışan da, 100dk çalışan da olabilir.

Ek olarak, bazı ürünlerin pili özellikle belli bir kapasitenin altında tutulabiliyor, makineyi koruma vb. amaçla. Kılavuza göz atman iyi olabilir, kesintisiz kullanım süresine dair bir not var mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı