2D için önerilen oyun motoru

FuryKingTr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 2D bir oyun yapmak istiyorum biraz internette baktım ama bulamadım. Sizce construct 2 mi gamemaker Studio 2 daha iyi kodlama bilgi hiç yok yapacağım. Oyun haytta kalma oyunu sizce hangi motor daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba 2D bir oyun yapmak istiyorum biraz internette baktım ama bulamadım. Sizce construct 2 mi gamemaker Studio 2 daha iyi kodlama bilgi hiç yok yapacağım. Oyun haytta kalma oyunu sizce hangi motor daha iyi?

Bence Unity kullanmalısın. Bende Unity ile Play Store'a oyunlar çıkartıyorum. Kullanma sebebine gelecek olursam; Unity'nin kitlesi oldukça büyük, bundan dolayı herhangi bir sorun ile karşılaştığında ufak bir araştırma ile çözümü bulabiliyorsun. Unity de 2D oyun yapımına oldukça elverişli fakat kodlama bilgisine az da olsa hakim olman lazım. Oyun yapmak çok zor bir iş ve tek başına yapmaya kalkarsan bu zorluk 2,3 katına çıkıyor resmen. Sana verebileceğim tavsiyem: "kodlama nasıl yapılır?","bilgisayar yazdığım kodları nasıl okur?" gibi soruların cevabını bulmaya çabalamalısın. Daha yürümeden koşmak pek tavsiye edilir bir şey değil çünkü :).

Bir diğer tavsiyem ise programlama dillerine bir bak ve başlangıç olarak birisini öğren(Python tavsiye ederim, yapısı basit bir dil. Eğer Python'un mantığını öğrenirsen C# da pythona oldukça benzeyen bir dil, anlamakta hiç zorluk çekmessin.)

*Unity'de yazılan kodların çoğunluğu C# dilinden oluşmakta.

Bende senin gibi kodsuz oyun yapmaya çalışıyordum ancak kodsuz oyun kısıtlanmış oyun demek bu yüzden sana Godot Game Engine'yi önerebilirim. Kendi kullandığı dil olan Gdscript oldukça basit Python'a benzeyen bir dil. Türkçe kaynak az ama İngilizcen varsa hem Gdscript öğrenip hem 2D hem 3D oyunlar yapabilirsin. Ayrıca Godot'ta basit ve güçlü bir dil olan C# desteği de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı