2D RPG için oyun motoru önerisi

Boslux

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Web tasarımcı
Arkadaşlar selam, Unity kullanıyorum fakat daha rahat bir RPG oyunu geliştirmek için daha uyumlu işimi kolaylaştıracak bir motor var mı? Bildiğim kadarıyla RPG maker var başka var mı?

Ben en son RPG Maker XP sürümünü kullandım, ondan önce 2000 ve 2003 sürümlerini uzun zaman kullandım. Yazılım içerisinde kodlama gerektirmeden top-down RPG yapabilmenizi sağlayan her şeyi sunuyor.

Ekstra olarak yapmak istedikleriniz varsa kod devreye giriyor. Ruby kullanıyordu en son ve basit bir dildi ama MV den sonra JavaScript'e geçmiş.

Kodlama dışında adapte olmak çok kolay. Her şey elinizin altında. 2003 sonrasını pek kapsamıyor ancak her türlü görsel için Charas, rpgmaker, the chara generator bakabilirsiniz.

Ben en son RPG maker XP sürümünü kullandım, ondan önce 2000 ve 2003 sürümlerini uzun zaman kullandım. Yazılım içerisinde kodlama gerektirmeden top-down RPG yapabilmenizi sağlayan her şeyi sunuyor.

Ekstra olarak yapmak istedikleriniz varsa kod devreye giriyor. Ruby kullanıyordu en son ve basit bir dildi ama mvden sonra JavaScript'e geçmiş.

Kodlama dışında adapte olmak çok kolay. Her şey elinizin altında. 2003 sonrasını pek kapsamıyor ancak her türlü görsel için Charas, rpgmaker, the chara generator bakabilirsiniz.

Bilgiler için teşekkürler hocam sağ olun.

RPG çok geniş bir alan. Oyun grafikleri nasıl olacak @Things in dediği gibi. Ben şahsen Unity kullanırdım hali hazırda Unity kullanmaya hakimsem ama RPG Maker iş görebilir eğer motorun standartları sizin için uygunsa.

UE işimi görmez çünkü daha çok Pokemon fire red kıvamında bir oyun düşünüyordum Unity ile başladım teşekkürler öneriler için.

Geri
Yukarı