2D oyun yapmak

Kesinlikle katılmıyorum, bence bir oyunun özellikle de bağımsız bir oyunun her zaman özgün bir yanı olmalıdır.

Hocam yeni başlayan biri her şey de özgün olamaz, zamanla yapacağı bir şeydir. İnsanlar oyunu oynarken asset kullanmış ya da kullanmamış ona bakmaz ki, oyun iyi mi kötü mü diye bakar.

2D oyun yapmayı düşünüyorum. Okulumdaki eğitim şu an C# üzerine ilerliyor ve ben de bunu YouTube'dan pekiştirmeyi düşünüyorum. Tavsiyeler üzerine Unity'den yapmayı düşünüyorum. Aklımda birkaç soru var, onları sizle paylaşmak istedim.
1- Günde 1-2 saat çalışarak kaç ayda C# öğrenebilirim?
2- İngilizcem kötü, çok İngilizce bilmek gerekir mi yoksa ezber üzerine mi?
3- Gris, Hue tarzında bir oyunu tek başıma kaç ayda yapabilirim?
4- Bu süreçte ne kadar bir bütçe gider?
5- Render olaylarını çok bilmiyorum ama Samsung 870 Evo aldım, yeterli mi? 250 GB ve okuma-yazma hızı vs.
@Axii @mirsady
1 - İyice kavraman 3 ayını alır.
2 - İngilizce şart. İngilizceni geliştirmelisin.
3 - Tek başına zorlanırsın. Hem teknik hem de görsel alanda çalışmak seni zorlar. Bence görsel tarafı hazır materyaller ile halledip teknik kısma odaklanmalısın.
4 - Sana kalmış. Ücretsiz bir şekilde de bunu halledebilirsin.
5 - 2D için yeterli olur.
Etiket gelmedi bu arada kusura bakma.

Hocam yeni başlayan biri her şey de özgün olamaz, zamanla yapacağı bir şeydir. İnsanlar oyunu oynarken asset kullanmış ya da kullanmamış ona bakmaz ki, oyun iyi mi kötü mü diye bakar.
Kast etmeye çalıştığım o değildi. İlk mesajda yazmıştım zaten başlardayken olmaz diye.

(Yanlış anlaşılma oldu sanırım)

Hocam dediğinizden yola çıkarak söylüyorum, mesela karaktere x olursa y animasyonu uygulansın tarzında bir kodu hazır olarak bulabiliyor muyuz?
Şöyle bir soru sormuştum da cevabını alamayınca tekrar sorayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı