2K 144 Hz monitör seçimi

Bbozkurt055

Centipat
Merhaba,
Monitör alacağım ancak karar vermekte zorlanıyorum.
2070 Super ve i7 9700K kullanıyorum ve FPS ağırlıklı oynayacağım. 32" tercih etmemde sıkıntı yok büyüklük küçüklük değil daha çok color banding ghosting vs. sorunlarla ilgili bilgi vermenizi rica ediyorum. Kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Seçeneklerim;
1) Samsung LC32HG70QQMXUF (C32HG70) (C32HG70QQM) Monitör
2) HP Omen 27 (Z4D33AA) Monitör
3) ViewSonic VX3258-2KPC-mhd Monitör

1. Seçenek Samsung'daki şüphem 2017 model olması kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
2. Seçenek HP omen güzel görünüyor ve aralarındaki tek G-Sync monitor olması büyük avantaj ancak tepki süresini 1ms ye çekince ghosting yaşanıyor diye okudum. Kullanıcısı var mı doğru mu?
3. Seçenek ViewSonic F/P ürünü güzel bir monitör.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Piyasada ki en iyi panel üreticisi, HDR600 ile en iyi renkler 2K 144 Hz 1ms ama tek eksi yönü G-SYNC olmaması. Bu monitör resmen o ekran kartından 5700XT'ye geçirtir insanı. Eğer HDR istiyorum G-Sync'in canı cehenneme dersen attığım Samsung, 27" G-Sync isterim dersen attığın HP Omen, 24" yeterli büyük olmasın 165Hz olsun gözüm doysun dersen de attığım Dell. Yerinde olsam kesinlikle işin ehlinden yani Samsung'dan alırım çünkü VA panelde renkler TN'ye göre daha iyi ve piyasanın en kaliteli paneli.

Güzel fakat gümrük sıkıntı çıkarabilir malum olaylardan dolayı ve aynı zaman da garanti de sıkıntı.

Son düzenleme:
Cevabın için teşekkür ederim 3ünden birini tercih etmek istiyorum
Piyasada ki en iyi panel üreticisi. HDR600 ile en iyi renkler 2K 144 Hz 1ms ama tek eksi yönü G-SYNC. Bu monitör resmen o ekran kartından 5700XT'ye geçirtir insanı. Eğer HDR istiyorum G-Sync'in canı cehenneme dersen attığım Samsung, 27" G-Sync isterim dersen attığın HP Omen, 24" yeterli büyük olmasın 165Hz olsun gözüm doysun dersen de attığım Dell. Yerinde olsam kesinlikle işin ehlinden yani Samsung'dan alırım çünkü VA panelde renkler TN'ye göre daha iyi ve piyasanın en kaliteli paneli.

Güzel fakat gümrük sıkıntı çıkarabilir malum olaylardan dolayı ve aynı zaman da garanti de sıkıntı.
samsung da yazılımsal olarak Gsync calıştırabiliyor yeni kartlar ile yani gerçek gsync kadar olmasada kullanılabiliyormuş.

Piyasada ki en iyi panel üreticisi, HDR600 ile en iyi renkler 2K 144 Hz 1ms ama tek eksi yönü G-SYNC olmaması. Bu monitör resmen o ekran kartından 5700XT'ye geçirtir insanı. Eğer HDR istiyorum G-Sync'in canı cehenneme dersen attığım Samsung, 27" G-Sync isterim dersen attığın HP Omen, 24" yeterli büyük olmasın 165Hz olsun gözüm doysun dersen de attığım Dell. Yerinde olsam kesinlikle işin ehlinden yani Samsung'dan alırım çünkü VA panelde renkler TN'ye göre daha iyi ve piyasanın en kaliteli paneli.

Amazon tr'den önerdim monitörü gümrük diye bir şey yok. Satıcısı Türkiye'de sadece Amazon üzerinden satıyor.

Amazon tr'den önerdim monitörü gümrük diye bir şey yok. Satıcısı Türkiye'de sadece Amazon üzerinden satıyor.
Anladım ben yanlış anlamışım fakat Samsunga göre bir artısı yok tam tersine eksisi var. 165 Hz 144'e oranla çok avantajlı değil ve HDR 400 kullanıyor ASUS. Samsung ise HDR 600 kullanıyor. Siz olsaydınız aralarında 60 Tl fark olan bu iki monitörden hangisini seçerdiniz. Panel piyasasında kendini kanıtlamış bir firmayı mı yoksa gölgesinde kalan ASUS'u mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı