2K 144 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
8000

baran111

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600 RX 6700XT sistemime 2K 144Hz ve üzeri FreeSync monitör arıyorum. Bütçem 8000 lira. Max 8500'e çıkabilim.

Bu monitöre bakmıştım FreeSync görünmediği için vaz geçmiştim emin misiniz olduğuna.

Evet var hocam kendi monitörüm AMD uygulamasından AMD FreeSync etkinleştirme oluyor eğer FreeSync desteği olmasaydı devre dışı olurdu özellik + Akakçe'de öyle gözüküyor hatalı orası yoksa var destek diğer sitelerde FreeSync yazıyor zaten aynı model monitör hatalı girilmiş FreeSync desteği var alınca bana yazın yardımcı olurum.

Şimdi şöyle bir konu var anlatayım kısaca.
Bu ASUS'ta direkt olarak OSD menüsünde FreeSync ayarı yok.
Adaptive Sync var. G-Sync ile daha uyumlu çalışan çoğu monitörde ilk önce Adaptive oluyor.
Fakat yukarıda arkadaş açıklamış. AMD üzerinden FreeSync açabiliyorsun.
Çünkü Adaptive ile FreeSync aynı işlemi gören farklı isimli yazılımlar.
Komplike uyumlu çalışıyorlar.

VA panelli modeli. Önermiyorum.

VA olması IPS olmasına göre nasıl eksiklere sebep olur forumdaki diğer konulara da bakmıştım VA panel gömülüyor da baya

Şimdi şöyle bir konu var anlatayım kısaca.
Bu ASUS'ta direkt olarak OSD menüsünde FreeSync ayarı yok.
Adaptive Sync var. G-Sync ile daha uyumlu çalışan çoğu monitörde ilk önce adaptive oluyor.
Fakat yukarıda arkadaş açıklamış. AMD üzerinden FreeSync açabiliyorsun.
Çünkü adaptive ile FreeSync aynı işlemi gören farklı isimli yazılımlar.
Komplike uyumlu çalışıyorlar.

VA panelli modeli. Önermiyorum.

Size katılıyorum bende VA panel önermiyorum IPS daha iyi kat ve kat dediğiniz sizin biraz daha detaylı olmuş şimdi kullanıcı olarak ben anlatayım olayı şimdi monitörün tuşlarından G-Sync compatible gözüküyor hocam bu hem G-Sync hem de FreeSync kullanabilirsiniz demek ama monitörün tuşlarından açılmıyor FreeSync uygulamadan açılıyor uygulamadan etkinleştirme yapiyorsunuz tek FreeSync kullanılıyor ikisini birden kullanmak yok NVIDIA ekran kartı takarsanız ise sadece G-Sync kullanabilirsiniz bu G-Sync compatible olayı kısaca kısaltma olmuş hangi ekran kartının desteklediği modeli seçerseniz o çalışır sizde bende anlatmıştık hocam zaten ben biraz daha kullanıcı yorumu yaptım.

Geri
Yukarı