2K 144Hz 27” monitör tavsiyesi

Gamagu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

2K 144Hz en az 27” IPS, curved ve 5ms’den fazla olmaması şartıyla sizden bir monitör önerisi istiyorum. Ölü piksel, ışık sızması ve benzer sorunları kesinlikle istemiyorum.

Bütçe 3k ile 3.5k arası.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Renk gamutları çok çok yüksek, zarif bir 2K 27" 144HZ IPS monitör.

Ama IPS ve VA panellerde ısık sızmasının kaçınılmaz olduğunu söylemeliyim.
Siyah bir ekran açıp karanlıkta bakmadığınız sürece fark etmeniz çok zor.

Siyah rengin baskın olduğu oyun veya film izlerken farkedebilir miyim?

Bu arada curved olmasını istiyorum mümkünse, bunu yazmayı unutmuşum, şu an ekledim. Curved monitör öneriniz de var mıdır?

Siyah rengin baskın olduğu oyun veya film izlerken farkedebilir miyim?

Bu arada curved olmasını istiyorum mümkünse, bunu yazmayı unutmuşum, şu an ekledim. Curved monitör öneriniz de var mıdır?
Işıklar kapalı iken fark edebilirsiniz ama çok büyük problem olmaz. Gözle görülen ısık sızması fotoğraflardaki kadar şiddetli olmuyor siyah ekranda bile, onu da belirteyim. Kamerwda çok daha şiddetli çıkıyor.

Curved olarak IPS'den ödün vermeniz gerekecek, çünkü hem curved hem IPS bu bütçde yok. Veririm derseniz;

IPS ve Curved özelliklerini bir arada bulmak çok zor. Eğer Curved istiyorsan VA veya TN panel almalısın, eğer IPS istiyorsan Curved'ten vazgeçmelisin ya da bütçenizi hayli bi' aşarak 6-7 bin lira vermeniz gerek.

Ekleme: Aslında varmış ama bu ürün hakkında hiç bir fikrim yok. Öte yandan attığım üründe 31.5" ve kesinlikle bu boyutta olan monitörü tavsiye etmiyorum. Linki şöyle bırakıyorum:
Link: Asus VA326H 31.5" 4ms Full HD Curved IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

IPS ve Curved özelliklerini bir arada bulmak çok zor. Eğer Curved istiyorsan VA veya TN panel almalısın, eğer IPS istiyorsan Curved'ten vazgeçmelisin ya da bütçenizi hayli bi' aşarak 6-7 bin lira vermeniz gerek.

Ekleme: Aslında varmış ama bu ürün hakkında hiç bir fikrim yok. Öte yandan attığım üründe 31.5" ve kesinlikle bu boyutta olan monitörü tavsiye etmiyorum. Linki şöyle bırakıyorum:
Link: Asus VA326H 31.5" 4ms Full HD Curved IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Azıcık eğik yapacaklardı ya bu fiyat farkı nedir 😂

Renk gamutları çok çok yüksek, zarif bir 2K 27" 144Hz IPS monitör.

Ama IPS ve VA panellerde ısık sızmasının kaçınılmaz olduğunu söylemeliyim.
Siyah bir ekran açıp karanlıkta bakmadığınız sürece fark etmeniz çok zor.

Biraz araştırdıktan sonra titreme ve yırtılma gibi sorunlar olduğunu duydum, bilginiz var mıydı?

Yeni konular

Geri
Yukarı