2K 144Hz hikayeli oyunlar için monitör önerisi

Uygun hocam bir problem yaşamazsınız. Monitör kavisli değil. 2K veya 4K monitörlerde kavisli bir şey arıyorsanız biraz ultrawide modellere bakmanız lazım onlarında bütçesi aşırı pahalı.

Hocam internete baktım çok uzunlar ben 27 inc kavisli arıyorum ultrawide bayağı büyük oluyor galiba.

Hocam internete baktım çok uzunlar ben 27 inc kavisli arıyorum ultrawide bayağı büyük oluyor galiba.

27 inç kavisli istiyorsanız VA panel almanız gerek dediğim gibi onlarda ghosting problemi var ve renk kaliteleri IPS kadar iyi değil. Bence değmez adamakıllı hissetmeyeceksiniz bile Curved olduğunu.

Bende 27 inç curved monitör var 31.5 inç altında adam akıllı curved hissi almıyorsunuz bile.

Hocam hem ghosting problemi olmasın hem Curved olsun hem de kontrast oranı iyi olsun falan derseniz Odyssey Neo G7 gibi monitörler var onlar da 20k civarında satılıyor. Curved olması şart mı?

Hocam hem ghosting problemi olmasın hem Curved olsun hem de kontrast oranı iyi olsun falan derseniz Odyssey Neo G7 gibi monitörler var onlar da 20k civarında satılıyor. Curved olması şart mı?

27 inç kavisli istiyorsanız VA panel almanız gerek dediğim gibi onlarda ghosting problemi var ve renk kaliteleri IPS kadar iyi değil. Bence değmez adamakıllı hissetmeyeceksiniz bile Curved olduğunu.

Bende 27 inç Curved monitör var 31.5 inç altında adamakıllı Curved hissi almıyorsunuz bile.

Doğru diyorsunuz hocam Curved olmasına gerek yok gibi.

Hocam sizin attıgınız Samsung VA mı IPS mi özelliklerinde bulamadım.

KB rahatsız ediyorum ama bir defa alacağım için biraz korku var ondan.

Ben Samsung atmadım hocam. AOC'un Q27g4X modelini attım IPS panel kendisi. Eğer 20000 TL bandındaki Odyssey Neo g7'yi diyorsanız o VA panel ancak kaliteli VA panel, ghosting problemi vs. az.

Ben Samsung atmadım hocam. AOC'un Q27g4X modelini attım IPS panel kendisi. Eğer 20000 TL bandındaki Odyssey Neo g7'yi diyorsanız o VA panel ancak kaliteli VA panel, ghosting problemi vs. az.

Anladım hocam sağ olun peki siz olsanız hangisini alırdınız.

Benim ağzım AOC monitör'den bir kez yandı ben birdaha AOC bakmam. Teknik destekleri rezalet. Monitörün ekranı çizildi paralı tamire gönderdim 0 monitörden fazla para istediler falan. Gönderdim üstündeki kocaman çiziği göremeyip geri gönderdiler 1 buçuk ay uğraştım elimde 0
bir daha AOC'nin yanına yaklaşmam.

Şahsen AOC'un 24G4X modelini kullanıyorum ve renk gamutu olarak gayet hoşuma gidiyor, Q27G4X bunun 27 inç ve 2K olanı o yüzden onu tercih ederdim büyük ihtimalle ancak diğer atılan model de gayet güzel model.

Geri
Yukarı