2K 144Hz monitör önerisi

Evet bayağı iyi. Fakat panel şeklinden dolayı sevemiyorum. Nedense "curved"'e alışamadım. Curved olmasa hemen almayı düşünüyorum ama bu yüzden karar veremiyorum.

Bu monitörü beğendim hatta almayı da düşündüm ama DisplayPort 1.2 oluşu içime sinmedi. Ekran kartım RTX 3080 ve DisplayPort 1.4. Bu durumun bana negatif yönleri ne olur acaba? Bu konuda bilgisizim biraz.

Herhangi bir sorun yaratacağını sanmıyorum. DP 1.2 ile 1440p 165Hz destekleniyor. DP 1.4 ün farkı HDR desteği ve 1440 p 240Hz ile 2160p 120+Hz desteği. Ki zaten bu monitörlerde çok iyi bir hdr performansı olmaz. Yani ben ekran kartınızla bir uyum sorunu olacağını sanmıyorum.

Herhangi bir sorun yaratacağını sanmıyorum. DP 1.2 ile 1440p 165Hz destekleniyor. DP 1.4 ün farkı HDR desteği ve 1440 p 240Hz ile 2160p 120+Hz desteği. Ki zaten bu monitörlerde çok iyi bir hdr performansı olmaz. Yani ben ekran kartınızla bir uyum sorunu olacağını sanmıyorum.
Yani RTX 3080 (G-Sync) kart ile kullansam bana herhangi bir yerde verim düşüklülüğü yaşatmaz diyorsun anladığım kadarıyla değil mi, öyle bir kaygım var da gereksiz mi bilmiyorum. Bir de monitörün usb girişleri 2.0 sanırım.

Yani RTX 3080 (G-Sync) kart ile kullansam bana herhangi bir yerde verim düşüklülüğü yaşatmaz diyorsun anladığım kadarıyla değil mi, öyle bir kaygım var da gereksiz mi bilmiyorum. Bir de monitörün usb girişleri 2.0 sanırım.
Evet 2 adet USB 2.0 girişi var. Yaşatmaz hocam zaten monitör de safkan G-Sync destekli.

Sorularıma verdiğin cevaplar için teşekkürler peki Samsung ile bu monitör arasındaki Hz farkı hissedilecek bir düzeyde mi sence? İkisi arasında kalite ve verimlilik bakımından çok bir fark hissedilecek düzeyde bir durum var mı ?

Sorularıma verdiğin cevaplar için teşekkürler peki Samsung ile bu monitör arasındaki Hz farkı hissedilecek bir düzeyde mi sence? İkisi arasında kalite ve verimlilik bakımından çok bir fark hissedilecek düzeyde bir durum var mı ?
İllaki bir fark oluşturuyordur 165 ile 240Hz arasında. Ama ben VA panel almaktansa IPS paneli tercih ederdim. Samsung monitörlerde G-Sync aktif edildiğinde Flickering sorunlarından bahsediliyordu fakat düzeltildiğine dair makaleler okumuştum. Bu arada Msi'ın monitörü de Adaptive-Sync destekliymiş safkan G-Sync değil fakat Nvidia onaylı yani herhangi bir sorun oluşturmaz. Bence bu 3 model arasından size en uygunun hangisi olduğunu detaylı inceleme videolarını izleyerek bulabilirsiniz.
(MAG274QRF-QD)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(M27Q)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(G7 Odyssey)
Bu arada ben MAG274QRF-QD'nin M27Q ile arasındaki fiyat farkı kadar sunduğu çok fazla bir şey olduğunu düşünmüyorum. M27Q alıp tasarruf etmeyi düşünebilirsiniz. Ama bütçe olarak zaten 4,5-5 leri gözden çıkardıysanız MAG274QRF-QD kesinlikle çok iyi bir monitör ve gecikme süreleri M27Q'dan daha iyi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı