2K 144Hz monitör'de 1080P oyun oynanır mı?

Çözünürlük ile değil boyut ile alakalı bir durum. 27 inç bir monitörden bahsediyorsunuz.
1080p 27 inç için yetersiz diyenler de var, yeterli diyenlerde.

Şimdi durum şöyle. 4K bir TV'de 1080p çok şey izledim ve boyutuda 50"ten büyük tvlerdi. Ama görüntüde 4K olmasına rağmen fazla çamurlaşma olmadı. Monitör ve TV arasında boyut, neden farklar yaratıyor?

Son düzenleme:
@BadGamer sizin için deneyebilir belki. Ancak kendisinin kartının 2K'yı kaldıracağını sanmıyorum 🙃.
Ekran kartı olarak ne düşünüyorsunuz?
Hangi ekran kartı? 2K için en az 3060 lazım. Excalibur'u sevmesem de monitör iyi. Ayrıca 1080p'de çok çamurlaşma yok.

Şimdi durum şöyle. 4K bir TV'de 1080p çok şey izledim ve boyutuda 50"ten büyük tvlerdi. Ama görüntüde 4K olmasına rağmen fazla çamurlaşma olmadı. Monitör ve TV arasında neden boyut, farklar yaratıyor?
TV'ler bu konuda yanıltabilir insanı. TV'ler görüntüde çok fazla işlem yapıyor. TV üreticileri birçok kişinin 1080P yayın izlediğinin farkında ve bunu 4K TV'de makyajlamak için çeşitli yöntemler kullanıyorlar. Bilgisayar monitörleri bunları pek yapamaz çünkü oyunlarda muazzam giriş gecikmesi olur.

Şimdi durum şöyle. 4K bir TV'de 1080p çok şey izledim ve boyutuda 50"ten büyük tvlerdi. Ama görüntüde 4K olmasına rağmen fazla çamurlaşma olmadı. Monitör ve TV arasında neden boyut, farklar yaratıyor?
Televizyon izlerken aradaki mesafe fazla olduğu için fark etmesi zor olabilir. Monitörü kullandığınız mesafe ile televizyonu kullansanız 4k ile 1080p arasındaki fark çok daha belli olur diye düşünüyorum.

3060 2K'da zevk vermez gibime geliyor. İdeali 3070.
İmzanızdan kartınızı gördüm de o yüzden.
Valla hocam yetmiyor diyorlar ama yetiyor. 3070 olsaydı daha güzel olurdu ama 3060 da gayet doyuruyor.

Geri
Yukarı