2K 144Hz vs Full HD 240Hz Monitör

Bence 2k 144Hz daha iyi olur. Çünkü günümüzde en güçlü işlemciler bile 1080p'de sabit 240 FPS ve üstü verebileceğini sanmıyorum. Bir çok oyunda bu geçerli bu da sizin paranızın boşuna gitmesi demek olur.

İki monitörde de verimli bir deneyim yaşamak için güçlü bir ekran kartı gerekmekte. Benim tercihim 2K 144Hz'den yana olurdu çünkü 144Hz ile 240Hz arasında hissedilebilir bir fark olmadığına inanıyorum Youtube'da bununla ilgili testlere bakabilirsin.

İki monitörde de verimli bir deneyim yaşamak için güçlü bir ekran kartı gerekmekte. Benim tercihim 2K 144Hz'den yana olurdu çünkü 144Hz ile 240Hz arasında hissedilebilir bir fark olmadığına inanıyorum Youtube'da bununla ilgili testlere bakabilirsin.
Rtx 2060 ekran kartlı bir sistem alıcam ama yeter sanırım

Rtx 2060 ekran kartlı bir sistem alıcam ama yeter sanırım
Oynayacağın oyuna göre değişir. Mesela Metro Exodus gibi bir oyunu ultra ayarlarda 2K 144Hz'de oynaman o kartla mümkün değil ancak CS:GO gibi bir oyunda bu mümkün. Bununla birlikte bu monitörde şöyle bir avantaj var, görsel kalitesi güzel olan oyunlarda yüksek çözünürlükte keyifli bir oyun oynayabilirsin ve rekabet gerektiren oyunlarda ki genel olarak bu tür oyunlarda çoğu oyuncu grafik kalitesine pek önem vermez yüksek FPS ile 144Hz tazeleme hızıyla oynayabilirsin. Son olarak ikisinin bir arada verimli çalışacağı oyun skalası çok dar ancak oynayacağın oyunların grafik kalitesinde biraz oynama yaparak optimum FPS'ye ulaşman mümkün.

Hangi tarz oyunlar oynuyorsun veya ne amaçla alıyorsun monitörü? Online rekabetçi oyunlar ağırlıklı oynuyorsan 240 Hz avantaj sağlar sana. Ancak hikayeli oyunlar oynuyor, film, dizi izliyorsan 2K çözünürlüğün tadı da başka olur.

Hangi tarz oyunlar oynuyorsun veya ne amaçla alıyorsun monitörü? Online rekabetçi oyunlar ağırlıklı oynuyorsan 240 Hz avantaj sağlar sana. Ancak hikayeli oyunlar oynuyor, film, dizi izliyorsan 2K çözünürlüğün tadı da başka olur.
Daha çok hikayeli oyunlar oynuyorum ya 144 hz fazlasıyla yeter sanırım
Yeni sistem topladım onun için alıyorum monitörü bendeki 60 hz lik monitörü değiştiricem de araştırıyorum
RTX 2060 1080P için üst seviye bir kart ama bu iki kriteri baz alırsak 2K 144Hz daha iyi olacaktır. Çünkü sadece oyun oynamayacaksınız, video izlerken de işinize yarayacaktır.
Tamamdır teşekkür ederim
Kullandığınız ekran kartı modeli nedir ?
Rtx 2060

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı