GTX 1070 İçin 2K 60 Hz vs Full HD 144 Hz Monitör

1070 için uygun monitör

• Oy verenlerin toplamı
    62

Talha Aykan S.

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Malum forumda konular dönüyor, GTX 1070'e hangi monitör yakışır tarzından, fakat nedense hiçbir konudan tatmin olamadım, bazıları diyor ki 2K al ekran kartını boşa kullanma, bazıları diyor ki 144 Hz 1080p al. İleride 1070 her oyunu 2K'da açamayacak diye. Kararsız kaldım, hangisi daha mantıklı? Şimdi diyecek olursanız oynadığın oyunlara bağlı diye, benim şöyle bir sıkıntım var ki her türlü oyunu oynuyorum. RPG'sinden tutun FPS'ine kadar, hangi monitörü almam benim için daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
1070 kullanıcısıyım, 1080p ye uyumlu olmadığından oyunlarda % 50 60 falan kullanılıyor bu da 144fps alamamanıza neden olacaktır. O yüzden 2k 60hz yeterlidir. Cözünürlük her zaman önde gelir.

Örneğin bf 4 ' te % 50 60 kullanıldığı için 70 80 fps arası alıyorum halbuki %100 kullanılsa 144 fps i bile geçecek, ayarları kıssanız fps dahada düşüyor. 1080p almadan önce iyi düşünün, yaşadığım sıkıntılar bunlar. Kesinlike 2k almalısınız. asus vx24ah iyidir. 24 inç standart oyuncular için yeterli.

Bilgisi olmayan ve 1070 1080 kullanıcısı olmayan arkadaşlar, lütfen 1080p çözünürlüğü önermesin bu karta. Ben hayal kırıklığı yaşıyorum.

Aldığınız kartın tam verimde kullanılmaması demek kartı boşa aldınız demek. Şu an 1070 yerine 380x alsaydımda 70 80 fps alacaktım bf4'te. Yarı yarıya fiyat farkı var gördüğünüz gibi. 1080P istiyosanız illaki rx 480 almanız şart.

Konuyu özetlersek; ya gtx 1070 asus vx24ah, ya da rx 480 asus vx239h olabilir. Monitörleri keyfinize göre değiştirebilirsiniz 2k 60hz olduğu sürece sıkıntı yok.

Ve bu ultra olayına kesinlikle takılmayın. 1440p very high, 1080p ultradan daha iyi gözüküyor hatta 1440p high bile daha iyi gözükür. Çözünürlük her zaman daha ön plandadır. Ultraya kafanızı takmayın aradaki farkı anlamak çok mümkün olmuyor genelde.

Farkında mısınız bilmiyorum ama DSR ile 2K'da oynayabilir yine hatta 4K'da bile oynayabilir.

Dsr da ben oynuyorum fakat dsr kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Saçma ve gereksiz bir teknoloji. Panel çözünürlüğü her zaman en önemlisidir. Dsr ile 2k yada 4k yaptığım zaman grafikler bulanıklaşıyor. Ve dsr kesinlikle panel çözünürlüğü kadar kaliteli olamaz. Dediğim gibi saçma bir teknoloji. Ne zaman kullansam blur yaptı. 1440p oyunculuk artık başladı 1080p alınmaz bu vakitte. Benim bütçe yoktu almak zorunda kaldım pişmanım ve arkadaşı uyarıyorum almaması için. Alırsa karta yazık eder.

144hz değil 500hz de olsa 1080p alınmaz bu kartlara artık, 1070 takayım 1000 fps 500 fps alayım yok yani, teoride öyle görünsede pratikte hiç de değil. Technopat videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Nvidia dahil herkes 1440p ve üstü öneriyor. Bir sebebi olmalı değil mi ?

Dsr da ben oynuyorum fakat dsr kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Saçma ve gereksiz bir teknoloji. Panel çözünürlüğü her zaman en önemlisidir. Dsr ile 2k yada 4k yaptığım zaman grafikler bulanıklaşıyor. Ve dsr kesinlikle panel çözünürlüğü kadar kaliteli olamaz. Dediğim gibi saçma bir teknoloji. Ne zaman kullansam blur yaptı. 1440p oyunculuk artık başladı 1080p alınmaz bu vakitte. Benim bütçe yoktu almak zorunda kaldım pişmanım ve arkadaşı uyarıyorum almaması için. Alırsa karta yazık eder.

144hz değil 500hz de olsa 1080p alınmaz bu kartlara artık, 1070 takayım 1000 fps 500 fps alayım yok yani, teoride öyle görünsede pratikte hiç de değil. Technopat videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Nvidia dahil herkes 1440p ve üstü öneriyor. Bir sebebi olmalı değil mi ?
Tamam bizde 2K alsın diyoruz ancak alabilirse 2K 144Hz alsın. Mesela bütçesi 1400 TL mi ? Kart olarak RX490 alsın alabiliyorsa ve artan parayla da 2000 TL'ye şu monitörü alsın.
Asus MG278Q Gaming 27 1ms/144Hz Hdmi 2560x1440 (Doom Oyun Keyi Hediyeli)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı