2K 165 Hz İçin GTX 1080 vs GTX 1070 SLI

Oyunların SLI veya Crossfire desteği olup olmaması ne anlama geliyor? Mesela yazılımımız, oyunumuz orijinal. SLI yaptık, o oyun açılmaz mı? Bu o anlama mı geliyor, beni biraz aydınlatır mısınız?

@Ali Güngör Sizin görüşünüz nedir, tercihim hangisinden yana olmalı?

Oyunların SLI veya Crossfire desteği olup olmaması ne anlama geliyor? Mesela yazılımımız, oyunumuz orijinal. SLI yaptık, o oyun açılmaz mı? Bu o anlama mı geliyor, beni biraz aydınlatır mısınız?

Oyun elbette açılır. SLI desteği yoktan kasıt o ikinci karttan verim alamazsın. Yani atıyorum 1070 SLI yaptın, oyun senin ikinci kartını görmez. Tek 1070'li sistem gibi oynarsın.

Peki hangi oyunların SLI/Crossfire desteği olduğunu nereden, nasıl öğrenebilirim?

Burayı inceleyebilirsiniz mesela:

SLI | GeForce

Bir çok güncel oyunun SLI veya CrossFire desteği var.

Technopat'ın CrossFire veya SLI test videolarını izlersen hangi oyunda % kaç performas artışı oluyor görebilirsin. Bazı oyunlarda %80 bazı oyunlarda %100 artış oluyor.

Evet linki incelediğimde birçok oyunda SLI/Crossfire desteği olduğunu gördüm ama almayı düşündüğüm Dragon Age Inquisition oyununda bu desteği göremedim. SLI yapacaksam alacağım her oyunda bu desteğin olmasını isterim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı