2K 165 HZ monitör mü 1080P 280 Hz mi?

Hocam bu modelin siyah renkleri biraz kötü gibi fiyatına göre.
O konuda yapacak bir şey yok ama biraz ayar yaparsanız siyahlar çok daha iyi olur. Eğer siyahlara renk canlılığından daha fazla önem veriyorsanız tercih sizin. Ha birde o fiyata göre kesinlikle Dell modeli almalısınız incelemelerde çok iyi.
Galiba DELL alacağım bir iki inceleme baktım baya iyi diyorlar. Olmadı iade ederim :D

FPS oyunları için hangisini önerirsiniz ?
Fps oyunları için tercih yine size kalmış. Ha bu arada IPS'lerde beyazlar gerçek beyaz VA'larda ise daha çok mavimsi. Videolu örnek gerekirse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gördüğünüz gibi. Ben IPS öneririm, DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör | ITOPYA özellikle bu monitörü.

Fps oyunları için tercih yine size kalmış. Ha bu arada IPS'lerde beyazlar gerçek beyaz VA'larda ise daha çok mavimsi. Videolu örnek gerekirse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
gördüğünüz gibi. Ben IPS öneririm, DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör | ITOPYA özellikle bu monitörü.
Param iade gelsin sipariş edeceğim. Gigabyte almıştım iade bekliyorum.

Hocam bu modelin siyah renkleri biraz kötü gibi fiyatına göre.

Galiba Dell alacağım bir iki inceleme baktım bayağı iyi diyorlar. Olmadı iade ederim :D.

Ha bu monitörde siyahlar çok iyi Kontrast'ı düşük sadece. Monitörü alınca şu ayarları yapmanızı öneririm:
20201221_165708.jpg

Maalesef stokta yokmuş. Peki IPS panel tercih etmem beni üzer mi ?
Üzmez ips paneller rengi daha canlı verir ama sana onerdigim modelde hem renk hemde siyah ve beyazları daha iyi alırsın olmaması üzdü yapcak birşey yok deneyimlemeden ekran siparişi verme vatana git en azindan ips ve va paneller hakkinda fikir oluşur kafanda

Kusura bakma görmedim aynen amazon olur

Samsunglarda gsync varmı bilmiyorum dell olabilir ama vatana gidip monitörün renklerine bakarak almanı öneriyorum 165 hz yada 144 hz veriyor diye monitör alinmaz
Emin ol renk işin içine girdiğinde görebilceğin en iyi renki veren monitör bu olcak

Hocam IPS panneller renkleri daha doğru verir o işlere girerse. Birde kullandığınız için tavsiye ediyorsunuz monitörünüz güzel ama daha iyi VA'lar var önceki sayfalarda önerdiğim gibi. Ortalamada bu Dell S2721DGF daha iyi bir monitör.
Üzmez ips paneller rengi daha canlı verir ama sana onerdigim modelde hem renk hemde siyah ve beyazları daha iyi alırsın olmaması üzdü yapcak birşey yok deneyimlemeden ekran siparişi verme vatana git en azindan ips ve va paneller hakkinda fikir oluşur kafanda
Siyahları kontrast sayesinde daha iyi alabilir ama Beyazları IPS paneller çok daha iyi ve tam verir VA'larda ise mavimsi olur beyazlar tabi bu farkedilmez genelde IPS monitör görene kadar.

Hocam IPS panneller renkleri daha doğru verir o işlere girerse. Birde kullandığınız için tavsiye ediyorsunuz monitörünüz güzel ama daha iyi VA'lar var önceki sayfalarda önerdiğim gibi. Ortalamada bu Dell S2721DGF daha iyi bir monitör
Diger vaları deniyerek bu monitörde karar kıldım yakından görme şansınız olursa monitörü ozaman nedemek istediğimi anlarsınız. Kendim kullandığım için önermedim itopya ve vatana giderek bütün monitörleri test ederek aldım. 4500 tlye lg monitör ve bunun arasında kaldim kendimi zorlamayıp aoc aldım

Diger vaları deniyerek bu monitörde karar kıldım yakından görme şansınız olursa monitörü ozaman nedemek istediğimi anlarsınız. Kendim kullandığım için önermedim itopya ve vatana giderek bütün monitörleri test ederek aldım. 4500 tlye lg monitör ve bunun arasında kaldim kendimi zorlamayıp aoc aldım
Daha iyi VA'lar var dediğim gibi mesela Gigabyte G32QC,Gigabyte G27QC,MSI MAG 272CQR ve MSI MAG 322CQR gibi. Gigabyte olanların siyahları daha iyi özellikle G32QC'nin. Üstelik sizin attığınız U modeli, yani daha düşük versiyonu.

Son düzenleme:
Daha iyi VA'lar var dediğim gibi mesela Gigabyte G32QC,Gigabyte G27QC,MSI MAG 272CQR ve MSI MAG 322CQR gibi. Gigabyte olanların siyahları daha iyi özellikle G32QC'nin. Üstelik sizin attığınız U modeli, yani daha düşük versiyonu.
Msi demeseydin iyiydi gigabayteye bisey diyemem. Ama ön yargidan önce paneli gör ben görmediğim panellere bisey demiyorum

Msi demeseydin iyiydi gigabayteye bisey diyemem. Ama ön yargidan önce paneli gör ben görmediğim panellere bisey demiyorum
Hangi kaynaklara göre Msi'dan daha iyi? Sende önyargıda bulunmuşsun. Kaynak atmak gerekirse
burdaki Dell S2721DGF incelemesini görmezden gelirseniz, dakika olarak sırasıyla 6.02,6.49,7.48,8.01,8.36 ve 11.44'de görülüyor tablolara durdurup bakarsanız. Sizin önerdiğizin bir düşük modeli(CQ27G2U) olduğunu saymazsak, AOC CQ27G2 tablolarda hep en altta bulunuyor (dakika 11.58 Msi modeller daha kötü ve dakika 8.08'i saymazsak).

Geri
Yukarı