2K 240 Hz monitör önerisi

em1r0

Femtopat
Daha fazla  
7800x3D 4070 Ti super ile kullanılacak.

2K 240Hz monitör almayı düşünüyorum. Hem hikaye hem FPS oyunları oynayacağım.

Bunu almayı düşünüyordum fakat 21.400'e değer mi bilemedim.

ASUS'un 2K 260Hz modeli de var 14'e ama yine önerilerinizi bekliyorum.

AW2723DF yerine 2 monitör de alabilirim.

1 adet 1080p 240-280Hz

1 adet 2K 1440p 165-180Hz

Ama 2 monitör nasık bağlanıyor bilgim yok.

@Saint Lucia bu monitör konusunda bilgilisiniz konularda okuduğum kadarıyla, yardımcı olabilir misiniz rica etsem? Müsaitseniz tabii.

Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Alienware kaliteli monitör. Pahalı mı? Evet pahalı.
İki monitör yapmak daha mantıklı olabilir. Bu tabii kişisel bir tercih.
İki monitör yapacaksan 2K olarak MSI MSI MAG 274QRFW 27 inç 180 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync RAPID IPS Gaming Monitör
240Hz olarak ViewSonic öneririm.

Bunlar F/P ürünler. Aynı zamanda başarılı ürünler.

İki monitör bağlamak için bir DP çıkışı kullanacaksın bir de HDMI çıkışı.

Alienware kaliteli monitör. Pahalı mı? Evet pahalı.
İki monitör yapmak daha mantıklı olabilir. Bu tabii kişisel bir tercih.
İki monitör yapacaksan 2K olarak MSI MSI MAG 274QRFW 27 inç 180 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync RAPID IPS Gaming Monitör
240Hz olarak ViewSonic öneririm.

Bunlar F/P ürünler. Aynı zamanda başarılı ürünler.

İki monitör bağlamak için bir DP çıkışı kullanacaksın bir de HDMI çıkışı.
Önerilerin için teşekkür ederim hocam, bu ürün attığın 240Hz’den kötü bir model mi?

Ve 2 monitmr kullanmak sorun yaratır mı? Mouse ekrandan ekrana galan kayar mı oyunlarda hiçbir bilgim yok benim.

———

Ya da 2 monitör yerine direkt şu ürün nasıl olur? Değer mi sizce renkleri vs nasıldır?

Önerdiğim ViewSonic senin baktığın Dell'den daha üstün. Dell'de kötü değil ama ViewSonic başı çekiyor. PureXP teknolojisi iyi çalışıyor.
İki monitör ile uğraşmak istemiyorsan Alienware gereksiz pahalı olur. ASUS'da yeterli gelir.
ASUS'a alternatif MSI var.

İkisi de işinizi görür. Çok absürt bütçelere çıkmanıza gerek yok. 👍

Önerdiğim ViewSonic senin baktığın Dell'den daha üstün. Dell'de kötü değil ama ViewSonic başı çekiyor. PureXP teknolojisi iyi çalışıyor.
İki monitör ile uğraşmak istemiyorsan Alienware gereksiz pahalı olur. ASUS'da yeterli gelir.
ASUS'a alternatif MSI var.

İkisi de işinizi görür. Çok absürt bütçelere çıkmanıza gerek yok. 👍
Hocam şöyle bi güncelleme yapıyorum, sistemi birazdan sipariş edeceğim. Monitörü de mag274qrfw olarak alayım diyorum. Zaten bu monitörün bir önceki ‘’ Mag 274QRF ‘’ ( QD’siz) modelini kullanıyordum. Çok memnundum.

Sistemin taksitleri bitmeye yakın sisteme bir tane de 1080p 240-280hz monitör alırım. 2 monitör olur. İki monitörden ne ihtiyacım varsa ona göre standı ile kaydırıp kullanırım artık.

Sizce bu şekilde mi yapmalıyım?

Ya da şöyle bir seçenek var. Asus vg27aqml1a 14.400₺’ue satın alıp ileride hiç monitör masrafına girmem.

Asus’u Msi’dan ayıran net özellik 180-260Hz dışında renk olarak çok fark var mıdır?

4.400₺’ye değer mi?

Zaten bu monitörün bir önceki ‘' MAG 274QRF ‘' ( QD'siz) modelini kullanıyordum. Çok memnundum.

MAG serisi kullanıyorsan benim yorum yapmama bile gerek yok. Eski MAG serisi de Prime monitörlerdi yeni üretilmiş olanları da Prime monitörler. Bu tada baktıysan diğer markalara yönelme.

Sistemin taksitleri bitmeye yakın sisteme bir tane de 1080p 240-280Hz monitör alırım. 2 monitör olur. İki monitörden ne ihtiyacım varsa ona göre standı ile kaydırıp kullanırım artık.

Eğer iyi bir alana sahipsen bu güzel olur. Hem monitörlerin ömrünü uzatmış olursun.

Ya da şöyle bir seçenek var. ASUS VG27AQML1a 14.400₺'UE satın alıp ileride hiç monitör masrafına girmem.

Bütçe olarak konuya bakarsak bu daha mantıklı. Az paraya hem görüntü hem Hz alıyorsun. Fakat MAG kalitesi beklemeyin. Konuştuğumuz monitörler birbiriyle bağdaşmayan ürünler çünkü.

Hocam şöyle bi güncelleme yapıyorum, sistemi birazdan sipariş edeceğim. Monitörü de mag274qrfw olarak alayım diyorum. Zaten bu monitörün bir önceki ‘’ Mag 274QRF ‘’ ( QD’siz) modelini kullanıyordum. Çok memnundum.

Sistemin taksitleri bitmeye yakın sisteme bir tane de 1080p 240-280hz monitör alırım. 2 monitör olur. İki monitörden ne ihtiyacım varsa ona göre standı ile kaydırıp kullanırım artık.

Sizce bu şekilde mi yapmalıyım?

Ya da şöyle bir seçenek var. Asus vg27aqml1a 14.400₺’ue satın alıp ileride hiç monitör masrafına girmem.

Asus’u Msi’dan ayıran net özellik 180-260Hz dışında renk olarak çok fark var mıdır?

4.400₺’ye değer mi?
Eğer monitör almadıysan ben daha yeni Asus VG27AQML1A yı aldım ve hiç memnun değilim ama şunu da ekleyeyim muhtemelen bana gelen monitörde sıkıntı var eğerki bu yaşadığım sıkıntılar olmasaydı ben gayet memnun olurdum sorunlarla ilgili çektiğim videoları da ekleyeyim ekranda takılma gsync acıp kapatınca görsel de bozulmalar vs NOT: GAMİNG GEN TR den aldım ve iade etcem şunu da söyleyeyim benim sistemimde R7 7800x3d ve rtx 4070 ti super

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı