2K 240 Hz monitör var mı piyasada?

@Eryd Acaba ne zaman satışa sunulur o monitör şu an için maksimum 4500 TL'ye kadar bakıyorum ama hoşuma giderse zorlarım. G7 fazla kavisli değil mi sence hocam? VA panel bir de çok şikayet okumuştum o monitör hakkında o yüzden düşünmedim açıkçası. Bir yerde bulup deneyimlemek gerek
Kullanmadan bilemiyorsunuz hocam. İlk kullanırken fazla gibi geliyor ama sonrasında alışıyorsunuz ve farketmiyorsunuz bile. Odyssey G7'nin paneli şimdiye kadarki en iyi VA panel, black smearing/ghosting VA panellerde kronik sorundur fakat bu panelde hiç yok mesela. Bu konuda testler için Hardware Unboxed'in incelemesine bakabilirsiniz.

Bu monitörden önce bir sürü monitör alıp iade ettim, ışık sızması ve ölü piksel yüzünden. Kesinlikle tahammülüm yok böyle sorunlara. Sonunda şükürler olsun en ufak ışık sızması ve ölü piksel olmayan bir monitör oldu benim için Odyssey G7.

4500 TL civarına bu seviyede 2k 240 Hz bir monitör almanız ne yazık ki mümkün değil. 2k 144 Hz veya 165 Hz alabilirsiniz anca. Flagship monitörler 6K'dan başlıyor.

Bildiğim bazı modelleri yazayım. Ama Türkiye'de bulamadım. O yüzden fiyatları nasıl olur bilemem.

• -Dell Alienware AW2721D 240Hz 1Ms IPS
  • -Acer XB273U GXbmiipruzx 240Hz 1Ms IPS
  • -Acer XV272U Xbmiipruzx 240Hz 1Ms IPS
  • -Lenovo Y27gq-25 240Hz 0.5Ms TN
Bunlar dışında yukarıda da yazıldığı gibi HP OMEN ve Gigabyte'in yeni ürünü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı