2K 240 Hz üstü monitör önerisi

Rewnez

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, daha önceden bu konu hakkında bir başlık daha açmıştım fakat, bazı sorunlardan dolayı alamamıştım.
Şimdi baktığımda geçmişte almayı planladığım ürünün stoklarının bittiğini gördüm ve yeni alternatifler arıyorum.
RTX 3070 Ti ekran kullanıyorum, G-Sync özelliği gerekli mi bilmiyorum ona göre belirtirsiniz.
240 Hz ve 2K minimum gereksinimler olarak ne önerirsiniz acaba?
Araştırırken bunu buldum ama bilemedim bu kadar uyguna mantıklı gelmedi.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe olarak 13-15 binden fazla çıkmak istemiyorum.
Ghosting varsa boş verdim gitti :D

Twisted markasının ve modellerinin ne olduğunu bilmiyoruz.
Uzun ömürlü mü, kaliteli mi, renkler nasıl, tepkime nasıl vb gibi konularda eksik. Çünkü global pazarda kullanıcı edinmemiş bir marka.
Almak kumar oynamak olur.
AGON 27" AG275QZN/EU 240Hz 0.5ms HDMI DP Freesync Premium Adaptive Sync Pivot HDR400 QHD VA Gaming Monitör | ITOPYA sana önerebileceğim şu an budur. Alienware modelleri stokta yok.
Bu monitör başarılıdır. Yalnız aşırı FPS oyunu oynuyorsan düşündürebilir.

Twisted markasının ve modellerinin ne olduğunu bilmiyoruz.
Uzun ömürlü mü, kaliteli mi, renkler nasıl, tepkime nasıl vb gibi konularda eksik. Çünkü global pazarda kullanıcı edinmemiş bir marka.
Almak kumar oynamak olur.
AGON 27" AG275QZN/EU 240Hz 0.5ms HDMI DP Freesync Premium Adaptive Sync Pivot HDR400 QHD VA Gaming Monitör | ITOPYA sana önerebileceğim şu an budur. Alienware modelleri stokta yok.
Bu monitör başarılıdır. Yalnız aşırı FPS oyunu oynuyorsan düşündürebilir.

Aşırı FPS oyunu oynuyorsam neyi düşündürür almayı mı yoksa farklı bir modele geçmeyi mi :D
Şu an agırlık olarak FPS agırlıklı oyunlara ilgim varda.

Aşırı FPS oyunu oynuyorsam neyi düşündürür almayı mı yoksa farklı bir modele geçmeyi mi :D
Şu an agırlık olarak FPS agırlıklı oyunlara ilgim varda.

Flat yapılı bir monitör. Fakat dikkat ettiysen VA panel.
Curved ve VA panel çoğu model monitörde ghosting olur.
Bu monitörde ghosting seviyesi düşük. Daha hafif bir motionblur var. Bu yüzden sürekli FPS oynuyorsan düşündürebilir dedim. VA panelin yapısında ms değeri yüksek çıkıyor çünkü. IPS gibi düşünmemelisin. F/P üründür fakat.
Diğer özellikleri bakımından başarılıdır.
Siyah renk kalitesi bayağı iyi.

Peki ghosting i olmayan bir monitör önerin var mıdır? Sanırım şu 2K arzum seçim opsiyonlarımı çok kısıtlıyor.
300 Hz ve üstü 1080p, ghosting gibi monitörün tepkisini, gecikmesini olumsuz etkilemeyecek bir monitör tavsiyen var mıdır acaba?
Sanırım bütçem ile 2K'yı da zorlamak mantıklı olmayacak...

Fazlaca FPS agırlıklı oyunlar için almak istiyorum monitörümü. 2K da film-dizi vb. aktiviteler için istiyordum ama sanırım sonrasında 2-4K bir televizyon veya monitör alabilirim bunun için...

Peki ghosting i olmayan bir monitör önerin var mıdır? Sanırım şu 2K arzum seçim opsiyonlarımı çok kısıtlıyor.
300 Hz ve üstü 1080p, ghosting gibi monitörün tepkisini, gecikmesini olumsuz etkilemeyecek bir monitör tavsiyen var mıdır acaba?
Sanırım bütçem ile 2K'yı da zorlamak mantıklı olmayacak...

Fazlaca FPS agırlıklı oyunlar için almak istiyorum monitörümü. 2K da film-dizi vb. aktiviteler için istiyordum ama sanırım sonrasında 2-4K bir televizyon veya monitör alabilirim bunun için...

1080p 240Hz'ye düşeceksen önerilerim var.
240 Hz ViewSonic çok konuşulan ve beğenilen bir monitör.
AOC Agon AG274FZ Monitör 27 inç ve 240 Hz Agon.
Alternatif bu da AOC. Alternatif olsun. Güzel üründür.

2K almak istiyorsan yüksek Hz'li model bakmayabilirsin. Sizin için çözünürlük mü gerekiyor yoksa Hz mi bilmek lazım. Dizi/Film için ya TV alabilirsiniz ya da 2/4K 75Hz bir monitör (yan monitör olarak.)

1080P'ye düşüceksem 300 Hz üstü bir şey bakarım. FPS oyunaları için baktıgımdan hz>çözünürlük diye biliyorum.
Sonrasında dediğin gibi sadece dizi film için bir monitör bakacağım evet :)
1080p 240Hz'ye düşeceksen önerilerim var.
240 Hz ViewSonic çok konuşulan ve beğenilen bir monitör.
AOC Agon AG274FZ Monitör 27 inç ve 240 Hz Agon.
Alternatif bu da AOC. Alternatif olsun. Güzel üründür.

2K almak istiyorsan yüksek Hz'li model bakmayabilirsin. Sizin için çözünürlük mü gerekiyor yoksa Hz mi bilmek lazım. Dizi/Film için ya TV alabilirsiniz ya da 2/4K 75Hz bir monitör (yan monitör olarak.)

Geri
Yukarı