2K 27" oyuncu monitörü tavsiyesi

Teşekkür ederim hocam ben kararımı verdim. Dell modeli her ne kadar beğensem de güvenli kanallar ile satın alamadığım için tercih etmiyorum maalesef.

Samsung Odyssey G7 27" ya da LG 27" 27GN880-B modelini tercih edicem. Odyssey G7 32" modelinin iade süreci tamamlandığında artık aklıma hangisi yatarsa onu alıcam.

Hepinize önerileriniz ve kıymetli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
Şu an kullandığınız monitöre bakılırsa renklerde sorun olmaması için GN880.

Sizce de bu iki monitörün yakın puanlar alması saçma değil mi?
Black uniformity'i direkt siyah kalitesi olarak alırsanız saçma fakat black uniformity siyahların ekranda ne kadar stabil ve tutarlı olduğunu belirtiyor. Yani monitör isterse siyah yerine gri versin, ekranın her yerinde aynı kalitede verebiliyorsa bu puan yüksek olacaktır.

Yoksa VA'lar ile arada devasa bir fark olurdu.

Bakın listenin ilk 5 monitörünün ikisi IPS. Onu da geçtim sondan 3. sıradaki MSI monitör 3300:1 kontrastlı bir VA.

Black uniformity'i siyah kalitesi değil de ışık sızması miktarı olarak almak lazım. Attıklarınıza bu açıdan bakınca yakın puanda olmaları gayet normal gözüküyor.

Black uniformity'i siyah kalitesi değil de ışık sızması miktarı olarak almak lazım. Attıklarınıza bu açıdan bakınca yakın puanda olmaları gayet normal gözüküyor.
Onu demek istemedim. Zaten "IPS glow kaçınılmaz"ı da savunmuyorum. Demek istediğim VG27AQ daha koyu siyahlar verirken EX2780Q'nün daha açık siyahlar vermesi aralarında sadece 0.2 puana neden oluyor. Bu "siyah eşitliği" anlamına geldiği yüzünden olsa da farklı değerlerendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Hocam DELL 27" S2721DGF modelini ben de beğendim ama amazon prime ya da vatan bilgisayar listelerinde yoklar maalesef. Diğer satıcılarda iade süreçleri çok sancılı oluyor gerçekten uğraşmak istemiyorum. Bu modeli görmezden gelmemin tek sebebi bu aslında.

Hocam sorma ya kaç zamandır monitör peşindeyim. Daha önce bilinçsizce alışveriş yapıp sonrasında çok pişmanlıklar yaşıyordum ama bilinçli olmak da çok zormuş gerçekten. Çok geniş bir yelpaze var ve ürün seçmek beğenmek çok zorlaşıyor. Sırf iade süreci sancılı geçmesin diye sadece amazon prime ve vatan mağazalarından tercih ediyorum.

Hocam Dell garantisi ölü piksel durumunda ürün değişimi değil panel değişimi yapıyormuş. Sıfır aldığım ürünün tamir görmesini istemem açıkçası. Bu sebeple iade sürecinin kolay olması açısından amazon prime ya da vatan mağazalarında satılan ürünlere bakıyorum sadece.
İtopya gibi vizyonsuz ve kalitesiz hizmet sağlayan firmalarla uğraşmak istemiyorum. Bu arada Dell markasının ürünlerine benim de hayranlığım var. Gerçekten çok kaliteli ve başarılı ürünler üretiyorlar. Keşke mağazalarda daha sık Dell markalı ürünler görebilsek.
--

@BenQ Türkiye Bey merhaba. Ürünleriniz neden daha güvenilir yerlerde satışa sunmuyorsunuz? Bahsi geçen Dell S2721DGF model monitörü çok beğendim fakat satıcı olarak sadece itopya.com'u bulabildim. Bu mağazaya kesinlikle güvenmiyorum.

Merhaba,

Bir karışıklık olmuş diye düşünüyoruz keza bahsettiğiniz model bizim ürünümüz değil. Eğer bizim ürünlerimizden 27" bir oyun monitörü tavsiye etmemizi isterseniz;

EX2780Q

ve

EX2710

Modellerimize bakabilirsiniz. Gamers Arena bayimiz direkt çalıştığımız bir bayimizdir, alışveriş sırasında veya sonrasında bir problemle karşılaşırsanız [email protected] adresinden bize ulaşırsanız memnuniyetle yardımcı oluruz.

Sağlıklı günler :)

Merhaba,

Bir karışıklık olmuş diye düşünüyoruz keza bahsettiğiniz model bizim ürünümüz değil. Eğer bizim ürünlerimizden 27" bir oyun monitörü tavsiye etmemizi isterseniz;

EX2780Q

ve

EX2710

Modellerimize bakabilirsiniz. Gamers Arena bayimiz direkt çalıştığımız bir bayimizdir, alışveriş sırasında veya sonrasında bir problemle karşılaşırsanız [email protected] adresinden bize ulaşırsanız memnuniyetle yardımcı oluruz.

Sağlıklı günler :)
Evet çok özür dilerim. Model aramaktan beynim bulandı heralde :) Teşekkür ederim ilginiz için.

Konuyu tekrar canlandırayım.😊
Aynı kriterlerde bir monitör arıyorum. 😊
Bütçe maksimum 4100. indirime girer düşüncesiyle bütçeyi aşan öneriler de yapabilirsiniz.
Teşekkürler.

Konuyu tekrar canlandırayım.😊
Aynı kriterlerde bir monitör arıyorum. 😊
Bütçe maksimum 4100. indirime girer düşüncesiyle bütçeyi aşan öneriler de yapabilirsiniz.
Teşekkürler.
M27Q Hocam, ben aldım aşırı memnunum. İtopya üzerinden takip edin, indirime giriyor sıklıkla.

Yeni konu açmanız daha sağlıklı olur ^^

Geri
Yukarı