2K 32 inç vs 27 inç monitör

Abimde ASUS TUF VG249Q var fakat renklerini hiç sevmedim biraz soluk duruyor ve ayar yapınca daha da kötü oluyor o yüzden biraz önyargılıyım TUF monitörlere karşı, yine de teşekkürler incelemelerine bakacağım.
Zaten VG249Q, IPS adı altında satılan adeta TN panel bir monitör çünkü renklerin kötü olmasının yanı sıra farklı görüş açılarından bakılınca görüntü bozuluyor. :D

TUF serisinden şikayetler gelse de 1440p çözünürlüklü IPS panel kullanan VG27 türevleri gayet iyi oluyor yani VG27AQ, VG27AQ1A, VG27AQL1A yeterli monitörler. Özellikle VG27AQL1A modeli harika bir model ancak stoğu yok.

1) en ucuz burada satılıyor fakat eğer herhangi bir sıkıntı olursa, örneğin ölü piksel veya 32 inç arkadaşların dediği gibi rahatsız ederse iade konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? 500TL daha fazla vermeye değer mi?
Yok hocam sıkıntı yaşamazsınız.
2) Dell G3223D ile Dell G3223Q arasında ne gibi bir fark var? (alacağımdan değil meraktan)
Çözünürlük farkı var. Biri 1440p biri 2160p. Dolayısıyla panelleri de değişik.

Zaten VG249Q, IPS adı altında satılan adeta TN panel bir monitör çünkü renklerin kötü olmasının yanı sıra farklı görüş açılarından bakılınca görüntü bozuluyor. :D

TUF serisinden şikayetler gelse de 1440p çözünürlüklü IPS panel kullanan VG27 türevleri gayet iyi oluyor yani VG27AQ, VG27AQ1A, VG27AQL1a yeterli monitörler. Özellikle VG27AQL1a modeli harika bir model ancak stoku yok.

Yok hocam sıkıntı yaşamazsınız.

Çözünürlük farkı var. Biri 1440p biri 2160p. Dolayısıyla panelleri de değişik.

4K olduğu gözümden kaçmış, teşekkürler. Hafta sonu seçimden önce almaya çalışacağım, almadan önce son kez konu açacağım. Bir karara varabilirim umarım.

Konu 3 sayfa uzamış ve yarısından çoğu cidden atmasyon bilgiler içeriyor. Şu konuyu bir çözemedik.

27 inç üstünün ideal olmadığını, piksel sayılacağını, absürt olacağını (gariptir ki itopik yazmış biri) bunları yorumlamak akla mantığa sığmıyor öncelikle.

İnceleme: Dell G3223D bu konuda da Dell'i alan arkadaşımız var. Boyuttan korkarak aldı ve memnun. Yakın zamanda alan arkadaşımızda konuya yorumunu kattı. Bu inç olayını büyütmeyelim.

Nanoıps'li Dell'i kafadan ele. Alacaksanız bu G3223D'yi alın.

27 inç'lerde güzel bir ürün istersen (stokta yok) AGON 27" PORSCHE DESIGN PD27S 170Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 HDR400 Adaptive Sync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA bunu takibe al. Farklı firmalarda da satışı oluyor.

Hocam tekrardan merhaba, konuda geçen monitörleri tekrar gözden geçiriyordum. 27 inç olan monitörü siz dahil birçok kişi eskiden öneriyormuş, bu fiyata en iyisi vs. deniyormuş, neden artık önerilmiyor bir sıkıntısı falan mı ortaya çıktı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Bahsettiğim monitör:

Son düzenleme:
Hocam tekrardan merhaba, konuda geçen monitörleri tekrar gözden geçiriyordum. 27 inç olan monitörü siz dahil birçok kişi eskiden öneriyormuş, bu fiyata en iyisi vs. deniyormuş, neden artık önerilmiyor bir sıkıntısı falan mı ortaya çıktı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Bahsettiğim monitör:

Eski konuları okuduysan doğrudur. Bu monitörü forumda sattıran bir aralar bendim. Artık o günler geçti. Hala Dell fan boyuyum ama o monitör alınmaktan çıktı.

32 inç 1080p ekranda elle piksel sayan arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor gerçekten merak ediyorum... 1080p de pikselleri sayabilmeniz için ya 40cm'den daha yakına gireceksiniz ya da şahin gözlerine sahip olacaksınız ki o görme gücü türümüzde yok keşke olsaydı...

Geri
Yukarı