2K 32 inç vs 27 inç monitör

Sizin önerinizi alabilir miyim 27 inç için?
VG27AQZ öneririm. Kalite kontrol açısından sıkıntılı olmasına rağmen 27 inç monitörlerin en ucuzu olup 7000-11000 TL fiyat aralığındaki monitörlerle aynı şeyleri yapabildiği için bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Eğer monitörü aldıktan sonra rahatsız edici boyutu olduğunu düşünürsem iade etme şansım var mı?
Evet, var.

27 inç ideal onun üstü çok büyük gözükür.

Ve bu yazıyı 42" ekrandan okuyan, 27" iki tane pivot yan monitor kullanan ben tabii ki gülmek için kendimi zor tutmuyorum, güldüm.

Güldüm ama üzüldüm de bir yandan, çünkü bu mantık yüzünden nice insanlar kendini küçük bir çerçevenin içine hapsediyor.

İnsan büyük ekrana alışır. Tabii ki buna sabredemeyip değiştireni de vardır. Ben her zevke saygı duyarım, sadece bunu genelleştiren kişileri kınıyorum.

İnsanların 65" TV'da atari oynadığı günümüzde sırf PC ve masada oturuyor diye 27"'e mahkum etmek ve ideal olduğunu iddia etmek, üzücü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle @P R O F O U N D olmasaydı ben bu monitörü almazdım çünkü bilmiyordum. Şu anda yaza kadar geçici bir yerde kalıyorum ve ekrana epey yakından bakmam gerekiyor. Yakın baktığım halde herhangi bir problem yaşamadım. Monitör kalibrasyonlarını da yaptıktan sonra harika bir deneyim sunuyor. Fabrikasyon ayarlar da çok çok iyi zaten.

Hikayeli oyun, LoL, CS:GO öylesine denemek için girdim şu anda yine FPS sayılabilecek bür oyun olan ghost reckon breakpoint oynuyorum ve büyüklükle ilgili bir sıkıntı yaşamadım.

Ben profesyonel bir değerlendiremem ancak bür kaç IPS monitör görmüştüm çevremde ve hiçbirisi Dell gibi premium değildi. Stant bile metal, renkler olması gerektiği, Black uniformity dengeli. Daha çok şey yazabilirim ancak kısaca gönüş rahatlığıyla alabilirsiniz. Ayrıca bundan önce 24" kullanıyordum. Neden 27" kullanayım ki dedim kendime sonuçta ben e-spor yapan bir FPS oyuncusu değilim ayrıca dediğim gibi ben 1-2 günde alıştım şimdi gayet normal geliyor büyüklük. @654456

Son olarak Ultra grafiklerde Ray Tracing oynadığım oyunlarda dibine yaklaştım yine pixell sayma vs. yok. Dell bu işi yapmış.

Yarın bir gün gamepad alırsam koltuğu çekip gamepadle de oynarım örneğin.

Yorumunuz için teşekkürler, bende CS:GO vs. oynuyorum arada o konuda bir endişemde vardı 24 üzeri oynanmaz 21 en ideali vs. söylemler var çünkü. Dediğiniz gibi profesyonel oyuncu değilim her türden oyun oynuyorum, laptoptan oynadığım için gamepadle bile ekranın içine giriyorum 😅 odama aslında televizyon koymak istiyordum fakat televizyon koyacak yer bulamadım, belki büyük ekran bir monitör hem monitör hem televizyon ihtiyacımı giderebilir. Hafta sonuna kadar karar vereceğim.

VG27AQZ öneririm. Kalite kontrol açısından sıkıntılı olmasına rağmen 27 inç monitörlerin en ucuzu olup 7000-11000 TL fiyat aralığındaki monitörlerle aynı şeyleri yapabildiği için bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Evet, var.

Abimde ASUS TUF VG249Q var fakat renklerini hiç sevmedim biraz soluk duruyor ve ayar yapınca daha da kötü oluyor o yüzden biraz önyargılıyım TUF monitörlere karşı, yine de teşekkürler incelemelerine bakacağım.

Son düzenleme:
Abimde ASUS TUF VG249Q var fakat renklerini hiç sevmedim
Hocam bu arada markaya göre değil de modele göre değerlendirme yapmak gerekir. Ben TUF VG27AQZ alıcaktım sepete atmıştım ama son anda Dell'e döndüm. Bunun nedeni de kardeşim 120 Hz ekranlı Dell dizüstüne sahip ve görüntüsünü çok beğenip Dell'e dönmüştüm. Dell çok kaliteli, premium bir markadır. 10.000 TL bütçede düşünmene bile gerek yok direkt G3223D almanı şiddetle tavsiye ederim. Trendyol BetaPlus satıcısından almıştım, Gamin.gen.tr'nin bir ticaret koluymuş ve sıkıntısız gönderdiler.

Ve bu yazıyı 42" ekrandan okuyan, 27" iki tane pivot yan monitor kullanan ben tabii ki gülmek için kendimi zor tutmuyorum, güldüm.

Güldüm ama üzüldüm de bir yandan, çünkü bu mantık yüzünden nice insanlar kendini küçük bir çerçevenin içine hapsediyor.

İnsan büyük ekrana alışır. Tabii ki buna sabredemeyip değiştireni de vardır. Ben her zevke saygı duyarım, sadece bunu genelleştiren kişileri kınıyorum.

İnsanların 65" TV'da atari oynadığı günümüzde sırf PC ve masada oturuyor diye 27"'e mahkum etmek ve ideal olduğunu iddia etmek, üzücü.

Yani aslında 24 bile çok büyük benim için belirttiğim gibi, 27 ve 32'ye alışmak arasında bir fark olacağını sanmıyorum. Yalnız 42" neymiş be hocam 🤣

Yani aslında 24 bile çok büyük benim için belirttiğim gibi, 27 ve 32'ye alışmak arasında bir fark olacağını sanmıyorum. Yalnız 42" neymiş be hocam 🤣
Büyük düşüneceksin. Kimsenin seni geri çekmesine izin verme. Gerekirse sen çekersin, başkası değil.

Yine düşünmeye devam edeceğim fakat sanırım 32 inç modeli alacağım, asus rog biraz ilgimi çekti fakat fiyatı biraz yüksek, her ihtimale karşı göz önünde bulunduracağım tabii. Almadan önce 2 sorum var:
1) en ucuz burada satılıyor fakat eğer herhangi bir sıkıntı olursa, örneğin ölü piksel veya 32 inç arkadaşların dediği gibi rahatsız ederse iade konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? 500TL daha fazla vermeye değer mi?
2) Dell G3223D ile Dell G3223Q arasında ne gibi bir fark var? (alacağımdan değil meraktan)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı