2K için Arc A770 veya muadili ekran kartı önerisi

attackred

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Ürün fiyatları sürekli arttığı için hazır sistemlere yetişemiyorum bütçesel yönden. Ankara'da yaşadığım için burada İtopya şubesi var ve direkt gidip toplama taraftarıyım ki montajında orada olursam temizliği konusunda da bilgi sahibi olurum diye düşünüyorum.

Bu nedenle RX6800 düşündüm ama kartın fiyatı çok yüksek, Arc A770 ise bazıları tavsiye etmiyor ama driver güncellemeleri ile bayağı toparlamış gibi görünüyor. 2K monitör aldım yeni, sistemi uzun vadeli toplamayı düşünüyorum. Dolayısıyla DDR5 RAM takabileceğim bir sistem toplayacağım kendimi de çok yormayacak bir biçimde zamanla upgrade ederim diyerek. Bu yüzden ekran kartından biraz kısarsam işlemci, anakart ve RAM takviyesi yapabilirim. RX6800 20 binden fazla diyor sitesinde Arc A770 ise 11 binden biraz fazla. Zaten NVIDIA VRAM cimrisi olduğu için 8 GB RAM dışındakiler ateş pahası. Ben de Ultra high olmasa bile high ve medium ayarlarda 60+ FPS 2K oynatabilsin istiyorum, biraz da uzun süreli götürsün niyetindeyim (hikayeli oyunları severim de zaten hikayeli değilse MOBA veya MMORPG oynuyorum, FPS ne haddime kol yok o kadar).

Kart hakkında görüşleriniz veya önerileriniz, tecrübelerinizi anlatırsanız sevinirim. Bir de rica ediyorum 8 GB versiyon önermeyin 12 GB ve 16 GB bakıyorum şu anda. Saf güç olarak 8 GB olup çok iyi kartlar var ama anakart gibi de değiller ki ileride takviye yapılsın 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Arc serisine bulaşma yazılım stabil değil, güç tüketimi saçma bir şekilde fazla ayrıca bazı oyunları desteklemiyor oyunu oynayamıyorsun yani. Bütçene göre bunu alabilirsin;

Arc serisine bulaşma yazılım stabil değil, güç tüketimi saçma bir şekilde fazla. Bütçene göre bunu alabilirsin;

En son driverlarla birlikte bazı oyunlarda %300 FPS artışı olmuş. Yavaş yavaş toparlar.

Arc serisine bulaşma yazılım stabil değil, güç tüketimi saçma bir şekilde fazla ayrıca bazı oyunları desteklemiyor oyunu oynayamıyorsun yani. Bütçene göre bunu alabilirsin;

En son driverlarla birlikte bazı oyunlarda %300 FPS artışı olmuş. Yavaş yavaş toparlar.

Evet ben de onu okudum, bazı oyunlarda özellikle 2k'da çok yükseliş var diyorlardı. Desteklenmeyen oyunların listesini görme şansım var mı? Biliyor musunuz @Tesla Bobini

Ayrıca önerdiğinizin güç tüketimi nasıldır? Kıyas yapabileceğimiz yer biliyor musunuz?

6800 çok pahalı geliyorsa 6700XT kafi olur hocam. Ben RX 6700 ile 2K kullanıyorum gayet yeterli şuan.

itopya üzerinden en azından fiyat farkları yok neredeyse biri 23 biri 21 :(
Hiç bakmadım fiyatlarına pardon hocam da artık uçtu her şey son zamlarla sanırım fiyat farkı yok denecek kadar azsa 6800 almak mantıklı ama bütçeniz el vermiyorsa

itopya üzerinden en azından fiyat farkları yok neredeyse biri 23 biri 21 :(
Hocam illa itopya mı olacak bir de?

Evet ben de onu okudum, bazı oyunlarda özellikle 2k'da çok yükseliş var diyorlardı. Desteklenmeyen oyunların listesini görme şansım var mı? Biliyor musunuz @Tesla Bobini

Ayrıca önerdiğinizin güç tüketimi nasıldır? Kıyas yapabileceğimiz yer biliyor musunuz?
Battfield serisi, Batman serisi, Detroit Become Human'ı falan oynayamıyorsun kart desteklemiyor. Kart çok güç tüketiyor ve yazılımı hala stabil değil bunları göze alabiliyorsan alabilirsin o zaman kartı.

Battfield serisi, Batman serisi, Detroit Become Human'ı falan oynayamıyorsun kart desteklemiyor. Kart çok güç tüketiyor ve yazılımı hala stabil değil bunları göze alabiliyorsan alabilirsin o zaman kartı.
işte onları desteklememesi üzdü hepsini de severek oynuyorum :D
Hiç bakmadım fiyatlarına pardon hocam da artık uçtu her şey son zamlarla sanırım fiyat farkı yok denecek kadar azsa 6800 almak mantıklı ama bütçeniz el vermiyorsa

Hocam illa itopya mı olacak bir de?
Ankara'da şubesi var ya gidip direkt görerek toplama, kargo derdi olmaması açısından düşünüyordum

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı