2K için hazır sistem önerisi

Niyazii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Hangi sistemi almalıyım bir türlü karar veremedim.

--Bu sistemde işlemciyi 13400F, anakartı ASUS Prime B660M-K D4, PSU da 650W yaptım ve RAM'i de RGB olanı seçtim.

Bir de bu
--Bu sistemde kasa ve PSU'dan emin olamadım. Kasa ATX olmasına rağmen dar duruyor.

Hangisini almak mantıklı olur?

Eğer 1080p oynayacak olsaydınız 3060Ti kabul edilebilir diyebilirdim. Maalesef 3060 dışında 12GB VRAM'i kart yok bu fiyatta nvidia tarafında. Ancak 2K oyun oynayacaksanız şu iki sistemi önerebilirim. İlkinde anakartı ASUS TUF GAMING B550M-PLUS yapabilirsin.
Ancak belki tek tek toplama yapıldığında eğer keskin bir fiyat sınırı yoksa daha iyi sistemler toplanabilir bilemiyorum.

Bütçe tam ne kadar? AMD düşünmez misin?

Hocam bütçe 20000 AMD düşünmüyorum. RTX sistem dizmek istiyorum. AMD tarafına pek yakın değilim.

Hiçbiri, hepsi VRAM yüzünden yakın bir gelecekte yetmicektir sağlam 2K oyun performansı için. Toplama olur mu?

Hocam toplama daha pahalıya gelir benim için bütçe 20000.

Eğer 1080p oynayacak olsaydınız 3060 Ti kabul edilebilir diyebilirdim. Maalesef 3060 dışında 12 GB VRAM'i kart yok bu fiyatta NVIDIA tarafında. Ancak 2K oyun oynayacaksanız şu iki sistemi önerebilirim. İlkinde anakartı ASUS TUF Gaming B550M-Plus yapabilirsin.
Ancak belki tek tek toplama yapıldığında eğer keskin bir fiyat sınırı yoksa daha iyi sistemler toplanabilir bilemiyorum.

Hocam AMD tarafına pek yakin değilim. İstemiyorum açıkçası. 2K da 8 GB VRAM ileride sıkıntı olacak biliyorum ama arada RT Ultra 1080P'de de oynarım sıkıntı olmaz benim için, idare ederim. Olmadı ileride ekran kartını satarım. Yerine 12 GB ve üstü RTX kart alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı