2K monitör almaya değer mi?

1-2 yıl sonra bu durum böyle olmayacak bence, şuanda tabii ki kullanırsınız.
Teknik olarak her ekran kartında durum yıllar içerisinde aynı olmayacak ona bakarsanız. Şu anda 4K oynadığınla da ileride 2K oynayabilecek hale geleceksiniz. O açıdan bakınca 4000 serisi almayanı adam yerine koymamamız gerek :)

Ek olarak gündelik kullanımda da 2K bir çok konuda 1080P'ye nazaran daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmakta.

Teknik olarak her ekran kartında durum yıllar içerisinde aynı olmayacak ona bakarsanız. Şu anda 4K oynadığınla da ileride 2K oynayabilecek hale geleceksiniz. O açıdan bakınca 4000 serisi almayanı adam yerine koymamamız gerek :)
Hocam yine oynarsınız fakat 8GB VRAM biraz sorun yaratıyor, anladığım kadarıyla konu sahibi öğrenci o yüzden masrafa gerek yok bence.

Hocam yine oynarsınız fakat 8GB VRAM biraz sorun yaratıyor, anladığım kadarıyla konu sahibi öğrenci o yüzden masrafa gerek yok bence.
Bu arada monitör bence şu sıralar güzel bir yatırım olacaktır. Zira yeni yılla yeni modeller daha yüksek fiyatlarla satılmaya başlanacak hem de aynı özelliklerde olmasına rağmen. Yani ben böyle tahmin ediyorum. Bir de tasarım gibi alanlarda öğrencilik yapılıyorsa bir çok yazılım ve program 2K monitörlerde daha etkili kullanılıyor.

Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Fiyat işi göreceli tabii ki ama sizce AOC 24G2W monitörümün değeri nedir? İkinci el bir monitör buldum. Modeli ASUS ROG Swift 27" 1440p Gaming monitor (PG279Q) - QHD (2560 X 1440), IPS, 165Hz, G-Sync 4 ms. Bütçeme uygun olarak. Bu monitör için fikriniz nedir? 4 ms olması Valorant, Rainbow Six gibi oyunlarda ne kadar etkiler arkadaşlarıyla arada hard oynayan, genelde hikaye oyunları oynayan birisini?

Net değer. Ben de 24 inch'ten 27' 2K'ya geçtim. Daha zevkli ve göze hitap ediyor.
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Fiyat işi göreceli tabii ki ama sizce AOC 24G2W monitörümün değeri nedir? İkinci el bir monitör buldum. Modeli ASUS ROG Swift 27" 1440p Gaming monitor (PG279Q) - QHD (2560 X 1440), IPS, 165Hz, G-Sync 4 ms. Bütçeme uygun olarak. Bu monitör için fikriniz nedir? 4 ms olması Valorant, Rainbow Six gibi oyunlarda ne kadar etkiler arkadaşlarıyla arada hard oynayan, genelde hikaye oyunları oynayan birisini?

Son düzenleme:
Ben de 5600X ve 3070 kullanıyorum. 2K bence bu ekran kartının hakkını vermek için gerekli. 27" 2K 144 ve ğzeri Hz monitör tavsiye ederim. Özellikle de IPS. ASUS 27" VG27AQZ 1ms 165Hz 2K IPS G-Sync kullanıyorum ve tavsiye ederim şiddetle.

Kanka bir şey soracağım senin monitör 165Hz ya her oyunda 2K da 165+ FPS alamazsın mesela 90 FPS 100 FPS aldığın oyunlarda ekranda donma kasma drop gibi şeyler oluyor mu? Örneğin God of War mesela veya RDR2 gibi AAA oyunlarda.

Kanka bir şey soracağım senin monitör 165Hz ya her oyunda 2K da 165+ FPS alamazsın mesela 90 FPS 100 FPS aldığın oyunlarda ekranda donma kasma drop gibi şeyler oluyor mu? Örneğin God of War mesela veya RDR2 gibi AAA oyunlarda.
Donma ve kasma olmaz. Yani senin bilgisayarınla alakalı donma ve kasma. Hikayeli oyunlarda G-sync veya Freesync açınca kara atlamaları gibi şeyler de ortadan kalkıyor zaten.

Geri
Yukarı