2K Monitör Havuzu arasından seçim

Anlaşıldı. Yani 4mslik tepki süresi olmasına takılmamam gerekiyor diyorsunuz.
Evet zaten 3070 Ti almamın sebebi 2K monitör alacak olmamdı. Bu yüzden 4K ya geçmeyi düşünmüyorum.

Anlaşıldı. Yani 4mslik tepki süresi olmasına takılmamam gerekiyor diyorsunuz.
Aynen öyle hocam rekabetçi oyunlar oynamayacağınız için sıkıntı yaratmaz.
Ultrawide olması da çok güzel görüntü deneyimi yaşatır. Ben de ultrawide monitör kullanıcısıyım.

3K Ultrawide çözünürlükte;
RDR2:
rdr2.jpg

Ted filminden bir sahne:
ted.jpeg

Resimler 21:9 formatta olduğu için yanlamasına geniş farkettiyseniz.

Hiç oynamam demiyorum mutlaka oynarım ama önceliğim o değil.🙂 Rekabetçi oyunlar 2.planda benim için.
Resimler fazlasıyla tatmin edici görünüyor bu arada. Teşekkürler tavsiye ve açıklamalar için. Huawei yine kendini göstermiş gibi görünüyor.

Evet wide monitörün güzelliği de bu 21:9

Açıkcası 4K ya geçmek gibi bir niyetim yok 2K yeterli geliyor bana. G7 diyorsunuz. Teşekkürler..
Yine de 4K'yı bir düşünün derim ben, 3070 Ti tam olarak 4K kartı olmasa da AAA oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi yaşatır, bir de üstüne sürekli geliştirilen DLSS teknolojisi eklenince gayet akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız.
Rekabetçi oyunlarda oyunu 1080p'ye çekmek isterseniz 2K'nın aksine pikseller tam oturacağı için görüntüde bulanıklık olmaz. Günlük kullanımda, video/film izlerken yine 4K monitörün keyfine varırsınız.

Evet haklısınız ama dediğim gibi 2K oldukça yeterli geliyor şu an için önümüzdeki birkaç yıl 2K devam etmeyi düşünüyorum. Daha sonrası için tabiki 4K bir sisteme geçerim. Yine de teşekkür ederim cevabınız için. Uygun olursa paylaştığım listedeki monitörlerden tercihinizi öğrenmek isterim.

Evet haklısınız ama dediğim gibi 2K oldukça yeterli geliyor şu an için önümüzdeki birkaç yıl 2K devam etmeyi düşünüyorum. Daha sonrası için tabiki 4K bir sisteme geçerim. Yine de teşekkür ederim cevabınız için. Uygun olursa paylaştığım listedeki monitörlerden tercihinizi öğrenmek isterim.
Listedeki ürünlerden Odyssey G7 modelini tavsiye ederim, VA panel olmasına rağmen iyi bir tepki süresine sahip ve ghosting sorunu yok. Bu arada yazdığınız veriler kağıt üstündeki veriler, gerçekte daha farklı sonuçlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin Odyssey G7'de 3900:1 kontrast oranı var.

sürekli geliştirilen DLSS teknolojisi eklenince gayet akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız.
DLSS teknolojisi varsa DLDSR teknolojisi de var. Teknolojiler hakkında yeterince bilgi sahibi değilsiniz yada unuttunuz sanırım...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben 1080p Ultrawide monitörümü DSR teknolojisinin yapay zeka tabanlı versiyonu olan DLDSR sayesinde 3K Ultrawide çözünürlükte kullanabiliyorum. Ortaya çıkan sonuçlar muazzam.
DLSS & DLDSR kombosuna denecek bir şey yok zaten.
Hiç oynamam demiyorum mutlaka oynarım ama önceliğim o değil.🙂 Rekabetçi oyunlar 2.planda benim için.
Ne kadar sıklıkla oynayacaksınız? Hangi tür olacak?

Son düzenleme:
Listedeki ürünlerden Odyssey G7 modelini tavsiye ederim, VA panel olmasına rağmen iyi bir tepki süresine sahip ve ghosting sorunu yok. Bu arada yazdığınız veriler kağıt üstündeki veriler, gerçekte daha farklı sonuçlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin Odyssey G7'de 3900:1 kontrast oranı var.
Anladım tamamdır teşekkür ederim.
DLSS teknolojisi varsa DLDSR teknolojisi de var. Teknolojiler hakkında yeterince bilgi sahibi değilsiniz yada unuttunuz sanırım...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben 1080p Ultrawide monitörümü DSR teknolojisinin yapay zeka tabanlı versiyonu olan DLDSR sayesinde 3K Ultrawide çözünürlükte kullanabiliyorum. Ortaya çıkan sonuçlar muazzam.
DLSS & DLDSR kombosuna denecek bir şey yok zaten.

Ne kadar sıklıkla oynayacaksınız? Hangi tür olacak?
Nadiren, arada sırada. Warzone, cs-go belki lol.

Yakın zamanda bende monitör aldım. 3070 Ti kullanıyorum ve aldığım monitör hem doğru seçim olduğunu düşünüyorum hem de uzun yıllar beni götürebilecektir. 4K bu ekran kartı için biraz zorlayıcı duruyor çünkü 60-80 FPS oynamaktansa 2K +100 FPS oynamak daha mantıklı. Monitör modeli MSI Optix G273QF modeli. OSD desteği olsun, renk skalası ve ghosting olayı olmaması gibi olaylarıyla beni epey tatmin etti. Tavsiye edebileceğim bir monitör. G-Sync uyumluluğu var ve kusursuz kullanılabiliyor. Ayrıca sizin belirttiğiniz MSI Optix serisinin hangi modeli ? O seride birçok model mevcut.

Sistemim :

● İşlemci : Intel Core I7 9700K 5 Ghz (O.C)
● Anakart : MSI Z390 Tomahawk
● Ekran Kartı : Palit RTX 3070 Ti GamingPro GDDR6X 8 GB
● RAM : Corsair Vengeance 8x2 GB DDR4 2400 MHz
● SSD : Corsair MP510 480 GB - Kingston A400 240 GB
● Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
● Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
● İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L
● Mouse : HyperX Pulsefire FPS Pro
● Kulaklık : HyperX Cloud II
● Klavye : Corsair K70 MK 2
● Monitör : MSI Optix G273QF 2K 165 Hz

Nadiren, arada sırada. Warzone, cs-go belki lol.
Warzone, CS:GO gibi FPS oyunlarında yavaşlığı belirgin olarak hissedersiniz.
Rahatsız olacağınızı düşünüyorsanız G7 alın.
Veya ultrawide olarak şunu öneririm:
Huawei MV GT'den biraz daha seri.

Geri
Yukarı