2K monitör tavsiyesi

tahababatas

Hectopat
Herkese selam,

2 monitör arasında kaldım. OLED paneli ne yakın ne uzak zamanda alamayacağım için 1 kere alıp monitör işini tamamlamak istiyorum. Oyun ve video editleme için kullanacağım ve iki monitör arasında kaldım.

ASUS VG27AQM1a.
MSI G274QPF-QD

Aralarında fiyat farkı var farkındayım ancak 2 monitörün 1 özelliği diğerinden daha iyi. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
Alternatif model önermek isteyenler için bütçem en fazla 14000 TL.
Elimde 2. monitör olarak kullanacağım 27 inç bir monitör var. Her halükarda monitör askı aparatı alacağım için pivot özelliği benim için bir üstünlük sağlamıyor.
Ekran kartı RTX 3070.

Herkese selam,

2 monitör arasında kaldım. OLED paneli ne yakın ne uzak zamanda alamayacağım için 1 kere alıp monitör işini tamamlamak istiyorum. Oyun ve video editleme için kullanacağım ve iki monitör arasında kaldım.

ASUS VG27AQM1a.
MSI G274QPF-QD

Aralarında fiyat farkı var farkındayım ancak 2 monitörün 1 özelliği diğerinden daha iyi. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
Alternatif model önermek isteyenler için bütçem en fazla 14000 TL.
Elimde 2. monitör olarak kullanacağım 27 inç bir monitör var. Her halükarda monitör askı aparatı alacağım için pivot özelliği benim için bir üstünlük sağlamıyor.
Ekran kartı RTX 3070.

Ben olsam MSI olanı tercih ederdim çünkü modern FPS oyunlarında 2K da o kart ile 240Hz FPS alamayacaksın.

MSI G274QPF-QD veya Dell G2724D fazlasıyla yeterli. Ben de 4-5 ay kadar önce Dell olan modeli almıştım çok memnunum.

Ben olsam MSI olanı tercih ederdim çünkü modern FPS oyunlarında 2K da o kart ile 240Hz FPS alamayacaksın.

Ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum RTX 5 serisi gelince. Benim bu seviye monitörlere bakmamın sebebi aslında ileriye dönük yatırım olsun diyerekten ama teşekkür ederim cevap için.

MSI G274QPF-QD veya Dell G2724D fazlasıyla yeterli. Ben de 4-5 ay kadar önce Dell olan modeli almıştım çok memnunum.
Hocam MSI olan modeli kullanmıştım aslında ama ölü piksel çıktığı için iade ettim. Dell ölü piksel çıkma işine nasıl bakıyor ? Yetkili satıcıdan almak mantıklı mıdır yoksa fark etmez mi ?

Ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum RTX 5 serisi gelince. Benim bu seviye monitörlere bakmamın sebebi aslında ileriye dönük yatırım olsun diyerekten ama teşekkür ederim cevap için.

Hocam MSI olan modeli kullanmıştım aslında ama ölü piksel çıktığı için iade ettim. Dell ölü piksel çıkma işine nasıl bakıyor? Yetkili satıcıdan almak mantıklı mıdır yoksa fark etmez mi?

O zaman yeni kart alınca yeni bir ekran alman daha mantıklı değil mi çünkü firmalar yeni kartlarının limitleri ve ihtiyaçlarına göre en güncel teknolojiler ile alacağın kart skalasına uygun bir ekran üreteceklerdir ve şu an alacağın monitörden çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
O zaman yeni kart alınca yeni bir ekran alman daha mantıklı değil mi çünkü firmalar yeni kartlarının limitleri, ihtiyaçlarına göre en güncel teknolojiler ile alacağın kart skalasına uygun bir ekran üreteceklerdir ve şu an alacağın monitörden çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Yaşadığım ülke Türkiye, o yüzden fırsatım varken satın alma konusunda hiçbir zaman beklememeyi tercih ederim hocam 😀

Yaşadığım ülke Türkiye, o yüzden fırsatım varken satın alma konusunda hiçbir zaman beklememeyi tercih ederim hocam 😀

MSI'den memnun kaldıysan devam et. Kalmadıysan Dell'e yönel.
ASUS'da iş görür ama MSI ve Dell daha iyi modellere sahip.
Ölü piksel şans işi yorumlamak zor.
Dell servis konusunda başarılı. Fakat ölü piksel gelince iade et gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı