2K monitörde 1080p oyun oynanırsa görüntü kalitesi bozulur mu?

sasi

Hectopat
2K'da 1080p oynarsam görüntü kalitesi çok bozulur mu? Evet biliyorum en iyisi kendi çözünürlüğünde oynamak ama bazı AAA oyunlarda illaki 1080P'ye çekmek zorunda kalacağım, siz bunu en aza indiren veya belli ettirmeyen bir yol biliyor musunuz?

1920x1080 seçeneğinde bana o ayarda görüntü versin istiyorum yani kısacası. Gidip de saçma sapan bulanık bir hale gelmesi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

2K'da 1080p oynarsam görüntü kalitesi çok bozulur mu? Evet biliyorum en iyisi kendi çözünürlüğünde oynamak ama bazı AAA oyunlarda illaki 1080P'ye çekmek zorunda kalacağım, siz bunu en aza indiren veya belli ettirmeyen bir yol biliyor musunuz?

1920x1080 seçeneğinde bana o ayarda görüntü versin istiyorum yani kısacası. Gidip de saçma sapan bulanık bir hale gelmesi değil.
Hocam yani 1920x1080 oynuyorsunuz bi sıkıntı çıkmaz monitörünüzde ve sizede oyun hd görüntüde bulanık bişey göstermez.

Bu monitör inç olarak ideal mi?

27 inç de sorun çıkıyorsa 24 inç 2K monitör öneriniz var mı veya?

Ekran kartın destekliyorsa integer scaling kullanarak bulanıklığı minimize edebilirsin.

Bozulma oluyor dostum bilgin olsun. Ben o yüzden 1080p monitör aldım.

Ekran kartın destekliyorsa integer scaling kullanarak bulanıklığı minimize edebilirsin.
Hocam selamlar, bende rtx 3060 140w GPU ya sahip ancak 1440p ekrana sahip bir laptop satın alacağım. Bazı oyunlar ağır olduğu için 1080p de oynamayı düşünüyorum. Bahsettiğiniz integer scaling özelliği DLSS gibi bir şey mi? Tam olarak nedir? Bu özellik kullanacağım laptopta bulanıklık sorununu çözebilir mi?

Geri
Yukarı