2K monitörü 1080p kullanmak

Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam. GTX 1070 ekran kartım var. RTX 4060'a güncelleyene kadar bu kartı kullanacağım ama 2K monitör almak istiyorum. Oyunları 2K monitörde 1080p kullanmak 1080p monitörden daha kalitesiz olur mu 27 inch için?

Vallahi kesin konuşamam ama önceden kullandığım cihazda Netflix’i chrome üzerinden kullanırken rahatsızlık hissetmiyordum. Yeni monitöre geçince uygulamadan kullanmaya başladım. Hesabım hep 4k idi ama 2k monitörde 1080p Netflix içeriği gözüme daha kötü göründü. Monitörü dizi film video izlerken 2k da kullanabilirsiniz pc ye bir zararı olacağını sanmıyorum.

Çok ultra oyunlar oynamıyorsanız eğer monitörünüzü 2k'da kullanın. Neden 1080p de kullanmak istiyorsunuz ? @Mr. Angelo Oyunlar kaldırmıyorsa 1080p normal kullanımda film gibi 2k yaparsınız en kötü.

1080p de kullanmak istemiyorum, durum şu hem internetim 2k video oynatmaya elverişli değil hem de örneğin youtubedeki videoların çoğu 2k destekli değil bu gibi durumlarda videoyu bulanık gösteriyorsa hiç 2k monitör kumarına girmek istemiyorum.

oyunları 2k oynayacağım sistem ona yetiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı