2K Oyun için ne kadar bütçe ile sistem toplanmalı?

FreeShah

Kilopat
Selamlar, ben uzun zamandır laptop kullanıyorum. 5 yıl beni oyun oynatacak, sorun çıkarmayacak bir masaüstü kurup güzel bir 2K ekran almayı düşünüyorum. Kullandığım sistemi aşağı bırakıyorum. 2K ekran al bu sistemde devam et diyenler olursa onu da yapabilirim. Fakat masaüstü ile konforun artar. Uzun vadede de mantıklı olacak hazır sistem ve 2k ekran için şu kadar bütçe lazım ve bu sistem alınmalı dediğiniz modelleri de bekliyorum. Bu açıdan bana hangi sistem ve ekran ile ne kadarlık bir bütçe lazım?

Kullandığım laptop özellikleri;

1685623450418.png

Son düzenleme:
30000 TL ye kesinlikle değmez, hazır sistemlere bak yada Donanım arşivi yada PC Hocasi gibi kanalların hazır sistemlerini bekle.

Laptop alacaksınız herhalde? 30 bin civarına 4060'lı modeller var.
30000 TL ye kesinlikle değmez, hazır sistemlere bak yada Donanım arşivi yada PC Hocasi gibi kanalların hazır sistemlerini bekle.
3070-4070 ekran kartlı hazır sistemlere bakın bence. Sizin topladığınız bilgisayar fiyatına göre çok çok kötü.
Arkadaşlar yanlış anlaşılmış. Görseldeki sistem benim laptop. Şu anda kullandığım sistem. Ben de diyorum ki. Bu sistem yerine beni 5 yıl götürebilecek bir masa üstü toplasam ne kadar para harcamam lazım. Ya da değer mi?

Bu arada konu toplamaya taşınmış. Moderatör arkadaş içeriği okumamış sanırım. Fakat ben toplama bilgisayar değil hazır sistem bir bilgisayar almak istiyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yanlış anlaşılmış. Görseldeki sistem benim laptop. Şu anda kullandığım sistem. Ben de diyorum ki. Bu sistem yerine beni 5 yıl götürebilecek bir masa üstü toplasam ne kadar para harcamam lazım. Ya da değer mi?

Bu arada konu toplamaya taşınmış. Moderatör arkadaş içeriği okumamış sanırım. Fakat ben toplama bilgisayar değil hazır sistem bir bilgisayar almak istiyorum.
30 bin altında DDR4 RTX 4070 hazır kasalar var, 35 civarına çıkarsanız DDR5 ve 4070 Ti sistem bulabilirsiniz. Bu sistemler sizi 4-5 sene götürür.

Geri
Yukarı