2K ve 165Hz Curved monitör önerisi

Denizcan Deniz

Hectopat
3'lü monitör kurulumu yapacağım, hepsi aynı marka olması önemli bu sebepten dolayı. Dikkat ettiklerim;

Hepsi IPS veya VA olmalı.
Hepsi aynı kandela değerine sahip olmalı.
Hepsi aynı marka olmalı.

Bu sebeplerden ötürü fiyat tekli ve üçlü hallerinin fiyatlarını vereceğim karşılaştırma için yardım lütfen.

Gigabyte >> 1. monitör 1920X1080 2.599TL 165Hz 1ms Curved - 2. monitör 2560X1440 3.888TL 165Hz 1ms Curved - 1. monitör 1920X1080 2.599TL 165Hz 1ms Curved.
Gigabyte toplam da: 9.086TL (dolar 8.44TL) - Hepsiburada fiyatları.

ASUS TUF >> 1. monitör 1920X1080 3.371TL 165Hz 1ms Curved - 2. monitör 2560X1440 3.900TL 165Hz MS Curved - 3. monitör 1920X1080 3.371TL 165Hz 1ms Curved.
ASUS toplam da: 10.642TL (dolar 8.44TL) - Hepsiburada fiyatları.

Buna göre 2. monitör yani ortada 2K olacak olan monitör hangisi olmalı? Bu seçime göre üstte saydığım Gigabyte veya ASUS TUF triple monitör kurulumunu yapacağım.

Ekstra fikirlere, önerilere açığım.

Bulabildiğim seçenekler;

Gigabyte G27QC 27" 165Hz 1 ms G-Sync ve FreeSync. Curved.
Parlaklık: 250CD.
HDR: HDR10 (HDR10 nedir bilmiyorum).
Dahili hoparlör: Var (benim için önemli)
Yukarı aşağı indirilip kaldırılabiliyor.
Pivot: Yok.
Sağa sola dönüş özelliği: Yok.
Fiyat: 3.888 TL (Hepsiburada fiyatı).

ASUS TUF Gaming VG27wq 27" 165Hz 1 ms FreeSync Curved.

Parlaklık: 400CD.
HDR: HDR400.
Dahili hoparlör: Var (benim için önemli).
Yukarı aşağı indirilip kaldırılabiliyor.
Pivot: Var.
Sağa sola dönüş özelliği: Var.
Fiyat: 3.900TL (Hepsiburada fiyatı).

3 monitörde aynı anda oyun oynamak istiyorsanız çözünürlükleri aynı olmalı diye hatırlıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki arkadaş farklı çözünürlükteki monitörler kullanmış ama oyunu pencereli modda oynuyor. 3'lü monitör kurulumunu rekabetçi veya online oyunlar için yapmanızı pek tavsiye etmem çünkü pek bir etkisi olmuyor. Genelde Online oyunlar hızlı döndüğü için baş dönmesi oluyor(kendi tecrübem). Hikaye oyunları veya simülatör tarzı oyunlarda çok güzel olur ama onun içinde 144HZ yeterli olur diye düşünüyorum. Bu arada bilginiz olsun FPS tekli monitöre göre çok düşüyor.

Son düzenleme:
3 Monitörde aynı anda oyun oynamak istiyorsanız çözünürlükleri aynı olmalı diye hatırlıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki arkadaş farklı çözünürlükteki monitörler kullanmış ama oyunu pencereli modda oynuyor. 3'lü monitör kurulumunu rekabetçi veya Online oyunlar için yapmanızı pek tavsiye etmem çünkü pek bir etkisi olmuyor. Genelde Online oyunlar hızlı döndüğü için baş dönmesi oluyor(kendi tecrübem). Hikaye oyunları veya Simulator tarzı oyunlarda çok güzel olur ama onun içinde 144Hz yeterli olur diye düşünüyorum. Bu arada bilginiz olsun FPS tekli monitöre göre çok düşüyor.

Yok ben yeri gelince 3 monitör simülasyon, hikayeli oyun, yeri gelince grafik tasarım, yer gelince film, yeri gelincede tek monitöre düşüp FPS oynamak istiyorum.
ASUS TUF Öneriyorum 24 inç curved olanını kullanıyorum ve gerçekten hakkını veriyor hocam.
Memnun musunuz ve nereden aldınız ?

Yok ben yeri gelince 3 monitör simülasyon, hikayeli oyun, yeri gelince grafik tasarım, yer gelince film, yeri gelincede tek monitöre düşüp FPS oynamak istiyorum.

Memnun musunuz ve nereden aldınız ?
Memnunum Hocam n11 üzerinden almıştım ben ne ölü pixel ne de ışık sızması mevcut monitörde parlaklık çok iyi önceden vx2458 c mhd modelini almıştım lakin onda ışık sızması çoktu 2adet ölü piksel vardı birde çözemediğim bir elektriklenme oluyordu tozdan dolayı iade edip bunu aldım hala kullanıyorum hocam.

Memnunum hocam N11 üzerinden almıştım ben ne ölü pixel ne de ışık sızması mevcut monitörde parlaklık çok iyi önceden VX2458 C MHD modelini almıştım lakin onda ışık sızması çoktu 2adet ölü piksel vardı bir de çözemediğim bir elektriklenme oluyordu tozdan dolayı iade edip bunu aldım hala kullanıyorum hocam.

Cevabınız için minnettarım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı