2K ve kavisli monitör önerisi

tuncbarut

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. İlerleyen günlerde RTX 2070 almayı düşünüyorum. Bunun yanında bir de monitör alacağım. Monitörün kavisli olmasını istiyorum. Şöyle 144 Hz ve 2K kavisli monitörlere baktığımda çok seçenek göremedim ve 3 adet monitör seçtim.

1- Samsung 27" CJG50 QHD Kavisli Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar
2- MSI 27" OPTIX MPG27CQ 144HZ 1MS HDMI+DP WQHD Siyah Curved Gaming Monitör | ITOPYA
3- Samsung 27" LC27HG70QQMXUF 2xHDMI DP 1ms FreeSync HDR QHD Curved QLED Gaming Monitör | ITOPYA

Sizce hangisini almalıyım? Açıkçası MSI için o kadar para verilir mi emin değilim. MSI olanın tek artısı RGB ışıklar mı yoksa bilmediğim teknik farklar mı var? Ve iki Samsung monitör arasında tek fark tepki süresi mi? Sizin önereceğiniz modellere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Optix MPG27CQ ve Samsung C27HG70'in panelleri ilk monitöre kıyasla daha iyiler. Hem tepkime süreleri de daha düşük. Ayrıca C27HG70 QLed özelliğine sahip ve paneli MSI'dan bir tık daha iyi. Bu yüzden ben C27HG70'i öneriyorum, fakat stok sorunundan dolayı onu bulamazsanız MSI'ı da alabilirsiniz pişman etmez. İkisi de çok üst düzey monitörler.

MSI oyun için çok daha iyi, bu konuyu baya araştırdım, ben de 1 ay önce aldım. Samsung monitörlerde sıkıntı çıktığını öğrendim. Siz bilirsiniz.
MSI Optix MPG27CQ ve Samsung C27HG70'in panelleri ilk monitöre kıyasla daha iyiler. Hem tepkime süreleri de daha düşük. Ayrıca C27HG70 QLed özelliğine sahip ve paneli MSI'dan bir tık daha iyi. Bu yüzden ben C27HG70'i öneriyorum, fakat stok sorunundan dolayı onu bulamazsanız MSI'ı da alabilirsiniz pişman etmez. İkisi de çok üst düzey monitörler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı