2K'da uzun ömürlü sistem önerisi

YagamiLight

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Daha önce de PC toplama ile ilgili konu açmıştım fakat bazı sebeplerden ertelemek zorunda kaldım fakat yeni oyunlar çıktıkça monitörün de 2K olması sebebiyle 2K oynadığım oyunlar artık 2060 kartını ve 3600X işlemciyi zorlamaya başladı. Öncelikle işlemci olarak aklımda 7800x3D var benim gibi kullanıcılar için yeterli hatta fazla bile olacak işlemci. Bunu seçmemin sebebi uzun ömürlü kullanmak istemem. Anakart olarak da MSI Pro X670-P anakartı gördüm. Vatan da indirim ile 8400 TL'ye geliyor. Akakçe'den baktığımda gayet uygun gözüküyor. Ekran kartı olarak da 4080/7900xtx düşünüyorum henüz karar veremedim bu konuda. DDR5 sistem kurmaya karar verdim. Parçaları toplu almayacağım için bütçe konusunda tam fiyat veremiyorum ama ekran kartı ve işlemci dışında F/P parçalar olursa iyi olur. Yaklaşık 6-7 ay içinde parçaları toplayacağım indirim vs. takip edeceğim. Kasa olarak isteğim de fan konusuna takıntılıyım biraz önde ve üstte en az 3 fan takmalık yer olmalı. Üste işlemci için 360mm soğutucu olacak muhtemelen önde de en az 3 fanlık yer olmalı. PSU ise 850 yeterli olur sanırım. Gold olması verimlilik bakımından da iyi olacaktır. Benim eski sistemde 750 watt Gold PSU var bu arada onu da ekleme yaparım diye 750 watt almıştım zamanında. 4K'ya çıkmak gibi amacım yok elimdeki CHG70 32" monitör yeterli benim için ama ileride 4K ya geçmek istesem bile ekran kartları gerekli desteği verecektir. SSD olarak da indirim denk geldiğinde 980 Pro'ya da KC3000 alacağım 1 ya da 2TB yanında da 2TB HDD alırım yeterli olacaktır. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı