2x 6 pin girişi tek 8 pinli ekran kartına takılabilir mi?

overrman

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağımın kendisinde 6 pin PCI güç kablosu var. bende de önceden kalma 6 pin Molex dönüştürücüsü var. RX 6600 aldım. 2x6 pini bağlama imkanım var mı? Yoksa 6'dan 8'e ya da Molex 8 pin dönüştürücüden bir tanesini almam mı gerekiyor?

Hocam muhtemelen PSU kablolarınız 2x (4+2)'dir. Her ikisinin de son 2 sini çıkartıp 2x4'ten 8 kullanabilirsiniz öyleyse

IMG_20220107_111357.jpg

Screenshot_2022-01-07-11-10-56-674_com.sec.android.app.sbrowser.beta.jpg

8 pin kablo yapmak için çok seçenek var

Hocam muhtemelen PSU kablolarınız 2x (4+2)'dir. Her ikisinin de son 2 sini çıkartıp 2x4'ten 8 kullanabilirsiniz öyleyse
Molex dönüştürücüde hepsi sabit bölünmüyor. PCI kablosuna bakmam lazım şuanda GTX 1650 takılı sistemde bu akşam gelecek yeni kart. bilgisayarı kapatıp bir bakayım
Bu dönüştürücülere ben de baktım olmazsa alacağım fakat attığınız dönüştürücü bana mantıklı gelmedi 6pinden 8 pin dönüştürücülerde bile sorun çıkabiliyor. 2 molexden 8 pine dönüştüren kablodan almayı düşünüyorum elimdekiler olmazsa

Kardeşim güzel insan saçma gelebilir ama. Kartını riske atma. Dönüştürücüler çabuk yanıp bozulan şeyler. Mümkünse şiddetle yeni PSU almanı öneririm.

Bu dönüştürücülere ben de baktım olmazsa alacağım fakat attığınız dönüştürücü bana mantıklı gelmedi 6pinden 8 pin dönüştürücülerde bile sorun çıkabiliyor. 2 molexden 8 pine dönüştüren kablodan almayı düşünüyorum elimdekiler olmazsa
Hocam genelde 8 pin isteyen ekran kartlarının kutusunun içinden de 2x6-8 dönüştürücüsü çıkabiliyor. O yoksa da onu almanızı öneririm tek 6 yı 8 e dönüştürmeyin bence kabloların üzerinden gereğinden fazla akım geçince sıkıntı olabilir.

Molex dönüştürücüde hepsi sabit bölünmüyor. PCI kablosuna bakmam lazım şu anda GTX 1650 takılı sistemde bu akşam gelecek yeni kart. Bilgisayarı kapatıp bir bakayım

Bu dönüştürücülere ben de baktım olmazsa alacağım fakat attığınız dönüştürücü bana mantıklı gelmedi 6pinden 8 pin dönüştürücülerde bile sorun çıkabiliyor. 2 Molex'den 8 pine dönüştüren kablodan almayı düşünüyorum elimdekiler olmazsa

Ben direk ne bulduysam attım tabii ki. Ben olsam 2 Molex ya da 2 SATA çevirici olanları tercih ederdim. Molex'ler her işe yarıyor fakat SATA'lar genelde boşta duruyor. SATA'ları değerlendirmek çok mantıklı olur.

Kardeşim güzel insan saçma gelebilir ama. Kartını riske atma. Dönüştürücüler çabuk yanıp bozulan şeyler. Mümkünse şiddetle yeni PSU almanı öneririm.
yeni psu alacağım elimdeki fsp 500w 80plus o yüzden yenisini alana kadar bununla idare etmeyi düşünüyorum geçici çözüm arayorum şuan için sadece.
Hocam genelde 8 pin isteyen ekran kartlarının kutusunun içinden de 2x6-8 dönüştürücüsü çıkabiliyor. O yoksa da onu almanızı öneririm tek 6 yı 8 e dönüştürmeyin bence kabloların üzerinden gereğinden fazla akım geçince sıkıntı olabilir.
şim okula gideceğim dersim var giderken yol üzerinde bilgisdayarcı var ona bir soracağım varsa alacağım bir tane. tek 6dan 8e dönüştürücüler matematiksel olarakda sıkıntılılar zaten öyle bir şey hiç düşünmüyorum.
Ben direk ne bulduysam attım tabii ki. Ben olsam 2 Molex ya da 2 SATA çevirici olanları tercih ederdim. Molex'ler her işe yarıyor fakat SATA'lar genelde boşta duruyor. SATA'ları değerlendirmek çok mantıklı olur.
benim molexler boşta açıkçası sata girişleride ssd ve rgb adamtörleri takılı. Şuan için o zaman 2 molexten yada 2 6pinden 8 pine dönüştürücü bakacam. 1-2 ay içinde yeni psu almayı düşünüyorum indirim denk gelirse.

Geçici çözüm diyorsunda. O geçici çözüm kartından edebilir seni. İnternete bakabilirsin bir ton örnek dolu ekran kartı yanan. Sen bilirsin yine de zamanında bende öyle düşünüp vazgeçip PSU almıştım. Gerçi senin bileceğin iş.

Geri
Yukarı