2x16 RAM önerisi

Bütçe
2500

KederliLahmacun

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN™ 5 5600 İşlemci
ASUS Prime B450M-K II AM4 Anakart
ASUS Dual RX 6700 XT Ekran Kartı
2x8 3200mhz DDR4 TUF RGB Ram
WD Blue 500GB NVMe SSD
ASUS Tuf Gaming GT301 Kasa
ASUS Tuf Gaming 750W B PSU
Meslek
Video Oyunu Çevirmeni / Öğrenci
Anakart
Asus Prime B450m-k II
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba.

Halihazırda 2x8 3200MHz CL16 bellekler kullanmaktayım. Sistemi 2x16 RAM'e yükseltmeyi planlıyorum. Anakarta uygun olan güzel F/P önerilerinizi bekliyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Bütçe varken güzel bir şeyler almanız daha iyi olur.

Daha ucuz olsun isterseniz

Teşekkürler önerileriniz için.

Üstteki Ram'i atma sebebiniz Samsung B-die olma ihtimali mi? Yoksa direkt Samsung B-die mı?

Teşekkürler önerileriniz için.
Arkadaşın attığı RAM'i kesinlikle o satıcıdan almayın. Bu sıralar zaten sahte RAM vakaları oluyor, bunları da genellikle Izoly satıyor. Oradaki satıcı ise hem 10 yıllık malzeme hem de Everest+Turbox sistemleri satıyor. Hiç güvenli durmuyor.

Üstteki Ram'i atma sebebiniz Samsung B-die olma ihtimali mi? Yoksa direkt Samsung B-die mı?
Atma nedenim C-die bulundurma ihtimali olmaması ve XMP değerlerinin biraz daha güzel olması. DJR, JJR, CJR veya Micron çıkar diye tahmin ediyorum.

Arkadaşın attığı RAM'i kesinlikle o satıcıdan almayın. Bu sıralar zaten sahte RAM vakaları oluyor, bunları da genellikle Izoly satıyor. Oradaki satıcı ise hem 10 yıllık malzeme hem de Everest+Turbox sistemleri satıyor. Hiç güvenli durmuyor.

Atma nedenim C-die bulundurma ihtimali olmaması ve XMP değerlerinin biraz daha güzel olması. DJR, JJR, CJR veya Micron çıkar diye tahmin ediyorum.
Kingstonun o ramlerinden de DJR veya CJR çıkıyor. Sahte ürün olabilir onu anlatmışım benim hatam kusura bakmayın. Hatta sahte ürünmüş sanırsam.

Teknosada Elmacık satıyor. Elmacığın sahte satacağını düşünmüyorum.

Corsair'in stoğu tükenmiş maalesef. Tebilon'un sitesinde muadili CL18'lik bir ram var. Tercih edilebilir mi yerine sizce?

Ayrıyetten sormayı unuttum, anakartım 3200mhz hızın üzerini destekliyor mu?

Evet, destekliyormuş.

Son düzenleme:
Corsair'in stoğu tükenmiş maalesef. Tebilon'un sitesinde muadili CL18'lik bir ram var. Tercih edilebilir mi yerine sizce?

Amazon Germany satıyor.

Ayrıyetten sormayı unuttum, anakartım 3200mhz hızın üzerini destekliyor mu?
4400'e kadar destekliyor fakat işlemciniz dolayısıyla 3800 MHz üstüne çıkmamalısınız, 3800 de doğru düzgün satılmadığından 3600 öneriyorum.

Aynı anakarta sahibim ve bir aralar 4133 MHz CL18 kullanıyordum.

Arkadaşlar bir sorum var attığım cihazın Chipset modeli nedir ?
CORSAIR VENGEANCE RGB RT 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHz CL16 Ram CMN32GX4M2Z3600C16

Yeni konular

Geri
Yukarı