2x2 Dual band Wi-Fi antenini bilgisayar kasasının içine koymak

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
RAM
16 gb cl18, 3600mhz
SSD veya HDD modeli
Corsair Force mp600 1tb
Ekran kartı
Asus strix rtx3080 10g LHR
Anakart
Asus tuf gamin x 570 plus wifi
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Resimde görüldüğü üzere kasanın içine koydum, dışarıda sürekli düşüyordu bir yere dolanıyordu kırıldı en son alttan bantladım hatta, en güvenli iç taraf gibi geliyor ama ısı veya parçaların manyetik alanından dolayı falan herhangi bir olumsuz durum oluşur mu? Malum ekran kartının yanında ve ısınıyor.

1645654497525.png

Hocam, bu şekilde sağlıklı gözükmüyor. Bantlar ısı nedeniyle gevşeyebilir. Dışarıda güzel bir yere çift taraflı bantla yapabilirsiniz. Daha iyi olur.

Hocam, bu şekilde sağlıklı gözükmüyor. Bantlar ısı nedeniyle gevşeyebilir. Dışarıda güzel bir yere çift taraflı bantla yapabilirsiniz. Daha iyi olur.

Bant çok önemli değil, alt plastiği yerinden çıkmıştı oturuyor yerine ama tekrar çıkıyordu ben de gittim onu bantladım, sabit durduğu sürece bant olmasa da sorun yok. Merak ettiğim ısı yüzünden antene zarar gelir mi? Veya bu antenin yaydığı bir şey varsa parçalara zarar verir mi?

Kasanın üstünde çift taraflı bant ile yapıştırmakta mantıklıymış aslında ama alt tarafı çıkıyor kendiliğinden zaten :D

Gelmez diyemiyorum. Alt tarafı çıkıyorsa silikon tabancası da olur. Bu şekilde sağlam olur.

Gelmez diyemiyorum. Alt tarafı çıkıyorsa silikon tabancası da olur. Bu şekilde sağlam olur.

Anladım hocam o zaman en mantıklısı o alt parçayı iyice yapıştırıp, kasanın üstüne veya yanına koymak. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı