2x2 GB RAM Yanına 1x4 farklı MHz RAM Takmak

m.gurkangurer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Yüksek Mühendisi
Eski sistemimden kalma 2x2 GB Kingston 1866 Mhz RAM vardı. Bir arkadaşımdan 1x4 GB Kingston 1600 MHz RAM aldım. Anakartım MSI 970 Gaming; bildiğiniz üzere 4 adet RAM yuvası var. 1,2,3 ve 4 diyelim.

-Birinciye 4 GB
-Üçüncüye 2 GB
-Dördüncüye 2 GB

Şeklinde yerleştirdim. Fakat toplam RAM 6 GB, kullanılabilir miktar 3.95 GB şeklinde gösteriyor. 8 GB şeklinde kullanabilir miyim?
Bir de 1. ve 4. slottaki RAM'leri görüyor. 2. ve 3. slottaki RAM'leri görmüyor. Onları algılatmanın bir yolu var mı?

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ve 3'e 2 GB'lık RAM'leri takıp 2 ye 4 Gb'lık RAM'i takıp deneyin birde. Farklı kombinasyonları denemeniz lazım. Eğer hiç bir şekilde olmazsa RAM'lerini uyumsuzluk yaratıyor demektir.

1 ve 3'e 2 GB'lık RAM'leri takıp 2 ye 4 Gb'lık RAM'i takıp deneyin birde. Farklı kombinasyonları denemeniz lazım. Eğer hiç bir şekilde olmazsa RAM'lerini uyumsuzluk yaratıyor demektir.

Sorun Çözüldü. Çoklu ve tekli modülleri aynı anda kullanabilmek için öncelikli olarak çoklu modüllerin takılması gerekiyormuş.

Hem MHz hem RAM değerleri farklı olduğu halde RAM 'ler toplam boyutu doğru bir şekilde görmektedir.

Kullanım şekli aşağıdaki gibidir.

-Birinci slot: 2GB
-İkinci slot: 4GB
-Üçücü slot: 2GB
-Dördüncü slot: Boş

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı