2x4 GB RAM mi yoksa 8 GB mı?

Hangi çeşit RAM ?

• 4GB 1600 MHz x2

Oy: 35 62,5%
  • 8GB 1600 MHz

Oy: 21 37,5%

• Oy verenlerin toplamı
    56

ZepequeeN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar toplayacağım pcye 1600 MHz'lık RAM alacağım 2x4 GB'lık mı alsam yoksa sadece düz 8 GB mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizin yerinizde olsam Tek Kanal bellek alırdım ileride yükseltme olanaklarınız kısıtlanmış olmaz ayrıca ikisi arasında testlerde ya performans farkı yoktur olursada %1-3 arasında değişkenlik göstermektedir . Ayrıca elektrikten tasarruf etmiş olursun .

2x4 Gb şeklinde almalısın. Dual Channel olarak çalıştırdığında, daha fazla performans alacaksın.

Birde konu açmadan önce lütfen arayınız.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/8-gb-ram-2x4gb-mı-yoksa-tek-8-gb-mı-daha-iyi.22927/

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
' da görüldüğü gibi aynı anakarttan alacağım için sadece 2 tane soket var. o yüzden 8GB alıp ileride yükseltmek istersem 1 soket açık olsun istiyorum. Sizce yapmalı mıyım ?

22:23'e alırsanız görürsünüz biraz ileriden başlatıyor.

Eğer ileriki zamanlarda 16 gb ye yükseltmeyi düşünüyorsan şimdi 8 gb tek modül al, yükseltme yapacağın zaman aynı modelin 8 gb sini alırsın. Yükseltme düşünmüyorsan 2x2 olarak satın al.

merhabalar öncelikle bende yeni bilgisayar topluyorum ve senin gibi ikileme düştüm bi ara. ilk araştırmamda herkesin agzında sakız 2 tane al geniş yol geniş veri aktarımı mantıgı ile soylenilen bir teori ama iş pratiğe gelince o verimi alamıyorsun. youtubda iki sisteminde denenmiş hem tek modul 8gb hemde çift modul 8 gb (2x4) aynı bilgisayarda testlerinden de görebilrsin aradaki fark %2-%5 lerde pratikte pekde işe yaramıyor yani ustelik çift modul normaldende pahalıdır 5-10 lira bu da zaten 2 slotu olan biri için değer bir performans artışı değil bence. tek modul almanı tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı