2x4 GB RAM vs 4+8 GB RAM

Ayhan Gokcek

Hectopat
Merhabalar forumda yeniyim ve ilk konumu açıyorum hatalarım için özür diliyorum.
Elimde 1 adet 8 GB RAM var, 2 adet 4 GB RAM var. Sizce 1X8 mi kullanmalıyım yoksa 2X4 mü yoksa 8 GB RAM'in yanına 4 GB mi eklemeliyim?
Forumda yaptığım araştırmalarda 2X4 RAM'in daha sağlıklı olduğunu öğrendim fakat 8+4 RAM taktığımda ise sanki bilgisayarımın daha iyi performans verdiğini gördüm. Ama 4 GB RAM'in frekansı daha 8'e göre daha düşük.
Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
(Başlığı yanlış yazdım sonradan fark ettim kusura bakmayın tekrardan. )

Son düzenleyen: Moderatör:
8+4 hakkında bir fikrim yok ama 1x8 ve 2x4'ü değerlendirdiğimde ben frekans değerinin önemli olduğunu düşündüğüm için 1x8 i tercih ederdim.

Arkadaş denemiş zaten, aldığı performansın az da olsa arttığını tecrübe etmiş. Büyük ihtimalle sorunsuz kullanacaktır.
Forumda yaptığım araştırmalarda 2X4 RAM'in daha sağlıklı olduğunu öğrendim fakat 8+4 RAM taktığımda ise sanki bilgisayarımın daha iyi performans verdiğini gördüm. Ama 4 GB RAM'in frekansı daha 8'e göre daha düşük.

Bu risk olayına çoğu arkadaşımız takılıyor. Sorun çıkarır mı diye? Çıkarmaz eğer RAM takıldığı zaman bilgisayar durduk yere reset atmıyorsa stabil şekilde açılıyorsa hiçbir sıkıntı olmaz. Risk dediğiniz olay birebir aynı olan RAM'lerde bile var. Az ya da çok fark etmiyor. Sorun çıkacaksa onda da çıkıyor. Bu yüzden konu sahibi arkadaşım satabileceksen 4+4'ü satıp 8 alman daha mantıklı. Ancak satamam elimdeki ile ne yapabilirim diyorsan 8+4 kullan.

Geri dönüş yapan herkese sonsuz teşekkürler. Yaklaşık bütün gündür bilgisayarım açık. Video,oyun her şeyi yaptım ve hiç bir sıkıntıda yaşamadım. Ayrıca 1600Mhz de çalışıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı