2x4 RAM 4 GB gözüküyor

O zaman RAM'leri tek tek sök tak yaparak ve yuvaları değiştirerek denemeniz lazım, baktınız iki RAM da ayrı ayrı ve soketleri değiştirdiğiniz halde sorunsuz çalışıyor o zaman uyumluluk sorunu vardır, RAM'lerden birini tek taktığınızda sistem çalışmazsa RAM arızalıdır, RAM'leri tek tek soketleri değiştirerek taktığınızda bir sokete takınca sistem çalışırken aynı RAM'i diğer sokete taktığınızda sistem çalısmazsa soket bozuk demektir.

Yapacak bir şey yok teşekkürler.

Hocam çok benzer bir sorun yaşıyorum. 32 gb ramim 16gb algılıyor ve sadece bozuk olan rami sisteme takınca pc açılmıyor. Ben bu ramin bozuk olduğunu satıcıya nasıl kanıtlayabilirim? Memtest tarzı bir uygulama ile çözebilir miyim?

Hocam çok benzer bir sorun yaşıyorum. 32 gb ramim 16gb algılıyor ve sadece bozuk olan rami sisteme takınca pc açılmıyor. Ben bu ramin bozuk olduğunu satıcıya nasıl kanıtlayabilirim? Memtest tarzı bir uygulama ile çözebilir miyim?
Değişim talep et direkt. Onlar yetkili yerlere göstereceklerdir.

Hocam çok benzer bir sorun yaşıyorum. 32 GB RAM'im 16 GB algılıyor ve sadece bozuk olan RAM'i sisteme takınca PC açılmıyor. Ben bu RAM'in bozuk olduğunu satıcıya nasıl kanıtlayabilirim? Memtest tarzı bir uygulama ile çözebilir miyim?

Benim sorun şöyle bütün olasılıkları denedim 2 tane takınca açılmıyordu bilgisayar. Şimdi de 3.5 GB gözüküyor slot bozuk olsa niye 2 tane taktıdğımda açılmasın 2 side mi bozuk 2 side bozuk olsa şu an PC açılmazdı ama her neyse yapacak bir şey yok.

Benim sorun şöyle bütün olasılıkları denedim 2 tane takınca açılmıyordu bilgisayar. Şimdi de 3.5 GB gözüküyor slot bozuk olsa niye 2 tane taktıdğımda açılmasın 2 side mi bozuk 2 side bozuk olsa şu an PC açılmazdı ama her neyse yapacak bir şey yok.
Hocam benim sorunda bambaşka noktalara evrildi. 2 tanesini taktığımda 32 GB gözüküyor ama sadece 16gb kullanılabilir diyor. Sonra sadece bozuk olanı sisteme takınca pc açılmıyor ve DRAM ışığı yanıyor. Buraya kadarını zaten yazmıştım. Sonrasında ramleri elime alayım baakyım biraz dedim. Ramlerin altındaki o çip denilen yerlerin farklı olduğunu gördüm. Slotlara takınca da simetrik bir görüntü yerine asimetrik bir görüntü oluyor. Kutuda yazan model ile cpuid part no da yazan modeller uyumsuz. Yani anlaşılan benim yeni aldığım ramler sahte ve bozuk çıktı. Çok bilinmedik satıcılardan almışsanız böyle sorunlar olabiliyor. CPUİD'ten raminizin sahte olup olmadığına baktınız mı? Gerçi rami yeni mi aldınız bilmiyorum da.

Hocam benim sorunda bambaşka noktalara evrildi. 2 tanesini taktığımda 32 GB gözüküyor ama sadece 16 GB kullanılabilir diyor. Sonra sadece bozuk olanı sisteme takınca PC açılmıyor ve DRAM ışığı yanıyor. Buraya kadarını zaten yazmıştım. Sonrasında RAM'leri elime alayım baakyım biraz dedim. RAM'lerin altındaki o çip denilen yerlerin farklı olduğunu gördüm. Slotlara takınca da simetrik bir görüntü yerine asimetrik bir görüntü oluyor. Kutuda yazan model ile CPUID part no da yazan modeller uyumsuz. Yani anlaşılan benim yeni aldığım RAM'ler sahte ve bozuk çıktı. Çok bilinmedik satıcılardan almışsanız böyle sorunlar olabiliyor. CPUID'ten raminizin sahte olup olmadığına baktınız mı? Gerçi RAM'i yeni mi aldınız bilmiyorum da.

Bende az önce bir RAM slotumun bozuk olduğuna kanaat verdim RAM slotu nasıl bozulur neden bozulur nasıl tamir edilir bilen var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı