2x8 3200 MHZ SO-DIMM RAM tavsiyesi

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Benim eski RAM'lerim 1.2V yazıyor özelliklerinde. Sizin attığınız bu RAM'lerde 1.35 yazıyor. Sıkıntı çıkarır mı ?
1632058444045.png

Merhaba, cevabınız için teşekkürler. Benim eski RAM'lerim 1.2v yazıyor özelliklerinde. Sizin attığınız bu RAM'lerde 1.35 yazıyor. Sıkıntı çıkarır mı?
Eki Görüntüle 1169145

Yükseltme mi yapacaksınız yoksa eski RAM'leri satıp yeni mi alacaksınız? Eğer ikincisini yapacaksanız zaten sorun olmaz fakat ilki sorun çıkarabilir, farklı model RAM'ler voltaj, gecikme ve frekans konusunda hata çıkarır.

Yükseltme mi yapacaksınız yoksa eski RAM'leri satıp yeni mi alacaksınız? Eğer ikincisini yapacaksanız zaten sorun olmaz fakat ilki sorun çıkarabilir, farklı model RAM'ler voltaj, gecikme ve frekans konusunda hata çıkarır.
Eski RAM'leri sattım. Yeni alacağım. 3000 MHZ RAM aldığım zaman 2666 MHZ de çalışıyor. 3200 MHZ gerekli 2933 MHZ için.

Eski RAM'leri sattım. Yeni alacağım. 3000 MHz RAM aldığım zaman 2666 MHz de çalışıyor. 3200 MHz gerekli 2933 MHz için.

Niye öyle bir şey var ki? 3200MHz alıyorsak 3200MHz'de çalışması gerekmez mi? Notebook RAM'leri masaüstü RAM'lerden farklı mı bir bakıma?

XMP istiyor 3000 MHz için. Laptopta XMP açılmıyor. Jedec te lazım bana onun için de 3200 MHz'lik RAM'ler gerekiyor.
Eki Görüntüle 1169164

Anlıyorum hocam, attığım RAM'leri tercih edebilirsiniz o zaman. Başka Kingston bir bellek daha bulmuştum ama CL22 değerini gördüm Crucial olanda 16. bence iyi bir tercih olabilir.

Kingston ve Crucial arasında kalite farkı var mı?

İkisi de bellek konusunda iyi markalardır. Kingston bellek sektöründe daha tanınan bir isim fakat Crucial da hiç hafife alınmamalı, uzun lafın kısası bence Kingston 3200MHz CL22 sunarken siz Crucial 3200MHz CL16 tercih edin. Daha karlı çıkarsınız bana soracak olursanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı