2x8 Dual channel RAM thermal throttling sorununu çözer mi?

BİG BOSS 16

Picopat
8 GB RAM.
MX 330.
i5-1135G7

5 aylık laptopumda 3 aydır throttling sorunu (CPU frekans düşmesi sorunu) yaşıyorum. Isınma sorunu kesinlikle yok. Oyuna girdiğim an işlemci GHz hızı 0.30'a sabitleniyor. Denemediğim yol kalmadı içinden geçtim bilgisayarın, forumdaki konuların hiç kimse çözüm bulamamış. Oyun içinde 2 GB boş RAM kalıyor. Yeterli midir? +8 GB RAM Dual channel yaparsam sorunum düzelir mi?

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Format, win11, win10, win7 bile yükleyip denedim her türlü yazılım ve güncellemeyi denedim, ekstra soğutucu takıp denedim ama sorun değişmedi. Benim laptopumun BİOS'unda advanced settings kapalı olduğu için çözemedim garantiye yollayacağım. Eğer seninkinde açıksa internette bir kaç çözüm vardı bununla ilgili.
Açık fakat ilgili bir ayar bulamadım laptop asus.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Format, win11, win10, win7 bile yükleyip denedim her türlü yazılım ve güncellemeyi denedim, ekstra soğutucu takıp denedim ama sorun değişmedi. Benim laptopumun BİOS'unda advanced settings kapalı olduğu için çözemedim garantiye yollayacağım. Eğer seninkinde açıksa internette bir kaç çözüm vardı bununla ilgili.
Sorunun çözülürse haber verirsen sevinirim.

Geri
Yukarı