2X8 RAM vs 2X16 RAM

Arkadaşlar ikisinide bütçem yetiyor ama 2 sene sonra 16 yetersiz olursa almak isterim ya da 32 16 gb'dan daha iyi fps ve sistem düzeni sağlayacaksa almak isterim. Genellikle oyun oynamak için kullanıyorum arada sırada edit,photoshop,gibi şeylerde yapıyorum.

Bütçen yetiyorsa 32GB al. Bende 2x8 GB, 16GB RAM kullanıyordum. Arkaplanda özellikle google chrome açıkken ve oyunda aynı anda açıkken çok RAM kullanıyor bilgisayar.

Yetiyor ama yanlış hatırlamıyorsam %80'i doluyor oyun sırasında arkaplanda programlarda açıkken. Bu yüzden ben bir tane daha 8GB RAM daha aldım. Şu anda kullandığım PC'de 3x8GB, 24GB RAM kullanıyorum.

İlk defa amd kullandığım için kesin konuşmak istemedim, olabilir. Benim ki apu onu biliyorum da.
APU için de 16gb yeterli. 32gb yapmam için gereksiz masraf yapma. Paranı.biriktir ilerde ekran kartı veya depolama yetmiyorsa depolama alırsın.

APU için de 16gb yeterli. 32gb yapmam için gereksiz masraf yapma. Paranı.biriktir ilerde ekran kartı veya depolama yetmiyorsa depolama alırsın.

Ben laptop kullanıyorum ekran kartı yükseltmesi yapmam imkansız anakarta bağlı olduğu için... Bence 16 da yetmez bana nedenini soracak olursanız bende şu an 8 gb ram var ve kullanılabilir ram miktarı 5.90. 16 yapsam 11 gb falan kalacak o da bana yeterli gelmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı