3.000 - 3.500TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı

Benim verdiğim sistemi toplama imkanın varsa toplattır hocam. Ama vatan bilgisayardan almaya kalkarsan en az 300 400 TL üstüne katman lazım. :)

Sizin verdiğiniz sistemi toplattırma şansım var, fakat nereden toplatmamı önerirsiniz? İnternetten sipariş verirsem eğer parçaları takarken bir yerde hata yaparsam uğraş dur. Direk parçaları bulabileceğim bir yer biliyor musunuz acaba? Teknobiyotik adlı sitede toplama kurup test etme gibi bir imkan sunmuşlar 3.600TL oluyor totalde. Kasayı yollarken parçaların kutularınıda yolluyorlar mıdır acaba ? Birde o sitede sizin dediğiniz soğutucuyu bulamadım. Toplama sihirbazında bu vardı : "Deep Cool Gamer Storm Lucifer V2 INTEL / AMD İşlemci Soğutucu" fiyatı sizin yazdığınızdan biraz yüksekmiş ama aynı marka diye bunu işaretledim. Uyumlu mudur değil midir bilmiyorum.

Bir şey soracağım bende Vatan Bilgisayar'dan toplayacağım da bu fotoğrafta ki fiyatlar internet sitesinde ki fiyatlardan farklı bu fiyatlar her mağaza geçerli mi? Bilgisi olan var mı?

Aşağı yukarı aynıdır sonuçta tek bir yere bağlı mağazalar.

MSI RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - 914Tl
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual - 328Tl
IntelCore i5 6600 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci - 800Tl
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 - 346Tl
Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma) - 184Tl
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - 210Tl
COOLER MASTER RS-700 B SERİSİ 80PLUS 700W - 311Tl
COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 279Tl
Ek olarak akım korumalı priz alacağım o da 36 Tl

Toplam : 3378Tl
Ben bu sistemi toplamayı düşünüyorum önerilerinize açığım ve birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

Bu sistem nasıl ? Ayrıca kullandığım monitör LG L194ws ve 1440x900 çözünürlüğe kadar destekliyor. Bir sıkıntı çıkar mı ? Son olarak Rx480'in 4 gb lık modeli çıkacak mı ?​

Sizin verdiğiniz sistemi toplattırma şansım var, fakat nereden toplatmamı önerirsiniz? İnternetten sipariş verirsem eğer parçaları takarken bir yerde hata yaparsam uğraş dur. Direk parçaları bulabileceğim bir yer biliyor musunuz acaba? Teknobiyotik adlı sitede toplama kurup test etme gibi bir imkan sunmuşlar 3.600TL oluyor totalde. Kasayı yollarken parçaların kutularınıda yolluyorlar mıdır acaba ? Birde o sitede sizin dediğiniz soğutucuyu bulamadım. Toplama sihirbazında bu vardı : "Deep Cool Gamer Storm Lucifer V2 INTEL / AMD İşlemci Soğutucu" fiyatı sizin yazdığınızdan biraz yüksekmiş ama aynı marka diye bunu işaretledim. Uyumlu mudur değil midir bilmiyorum.

Aşağı yukarı aynıdır sonuçta tek bir yere bağlı mağazalar.
Hocam benim size attığım site Sinerji. Sinerji sitesinde 35 TL karşılığında montaj hizmeti mevcut. Eğer bilgisayar toplama işinden pek anlamıyorsanız bu site üzerinden yaptırabilirsiniz. İşlemci soğutucuya gerek yok hocam. Zaten içinden çıkan stok soğutucu hayli hayli işinizi görüyor. Bütçeniz yoksa gereksiz olur. Montaj hizmetinden faydalandığınız zaman ürünlerin kutularını faturalarını v.s gönderiyorlar.

Hocam benim size attığım site Sinerji. Sinerji sitesinde 35 TL karşılığında montaj hizmeti mevcut. Eğer bilgisayar toplama işinden pek anlamıyorsanız bu site üzerinden yaptırabilirsiniz. İşlemci soğutucuya gerek yok hocam. Zaten içinden çıkan stok soğutucu hayli hayli işinizi görüyor. Bütçeniz yoksa gereksiz olur. Montaj hizmetinden faydalandığınız zaman ürünlerin kutularını faturalarını v.s gönderiyorlar.

Anladım o şekilde kurup göndermeleri daha mantıklı kutuları faturalarıda mevcut diyorsunuz. Sizin verdiğiniz sistemi çok kafama yattı. Çok çok teşekkür ederim. Allah tuttuğunuzu altın etsin :)

Screenshot_20160911-153638.png

Sinerjide önerdiğiniz ekran kartını bulamadım. Size söylemiş olduğum sitede mevcut orasıda 35TL fark ile kurup test ederek yolluyormuş. Güvenli midir acaba?

Bir şey soracağım bende Vatan Bilgisayar'dan toplayacağım da bu fotoğrafta ki fiyatlar internet sitesinde ki fiyatlardan farklı bu fiyatlar her mağaza geçerli mi? Bilgisi olan var mı?
Orada yazan fiyatlar KDV dahil olmayan fiyatlarıdır.

MSI RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - 914Tl
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual - 328Tl
IntelCore i5 6600 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci - 800Tl
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 - 346Tl
Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma) - 184Tl
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - 210Tl
COOLER MASTER RS-700 B SERİSİ 80PLUS 700W - 311Tl
COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 279Tl
Ek olarak akım korumalı priz alacağım o da 36 Tl

Toplam : 3378Tl
Ben bu sistemi toplamayı düşünüyorum önerilerinize açığım ve birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

Bu sistem nasıl ? Ayrıca kullandığım monitör LG L194ws ve 1440x900 çözünürlüğe kadar destekliyor. Bir sıkıntı çıkar mı ? Son olarak Rx480'in 4 gb lık modeli çıkacak mı ?​
Dostum yeni konu açmalısın. https://www.technopat.net/sosyal/konu/technopat-sosyal-kuralları.2762/ okumanı tavsiye ediyorum.

Anladım o şekilde kurup göndermeleri daha mantıklı kutuları faturalarıda mevcut diyorsunuz. Sizin verdiğiniz sistemi çok kafama yattı. Çok çok teşekkür ederim. Allah tuttuğunuzu altın etsin :)
Rica ederim hocam. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hayırlı uğurlu olsun.

Sinerjide önerdiğiniz ekran kartını bulamadım. Size söylemiş olduğum sitede mevcut orasıda 35TL fark ile kurup test ederek yolluyormuş. Güvenli midir acaba?
Evet stoklarda kalmamış ama bayramdan sonra gelir muhtemelen. İsterseniz ekran kartını teknobiyotik sitesinden alabilirsiniz. Orada mevcut. Ekran kartını ayrı takarsınız. Zaten takılması en basit bileşen.

Rica ederim hocam. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hayırlı uğurlu olsun.

Evet stoklarda kalmamış ama bayramdan sonra gelir muhtemelen. İsterseniz ekran kartını teknobiyotik sitesinden alabilirsiniz. Orada mevcut. Ekran kartını ayrı takarsınız. Zaten takılması en basit bileşen.

Tamamdır teşekkür ederim. Bundan sonrası bir siparişe bakar. Sisteminizi çevremdeki kişilerede gösterdim beğendiler. Yolumuz açık olsun. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
youtube kanalım bu videoya bakabilirsin.

Sağolun teşekkür ederim, bir göz atacağım. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı