3.000 - 4000 TL Ekran Kartı Önerisi

Rechy

Kilopat
Daha fazla  
Mevcut sistemimde ekran kartımı yükseltmeye karar verdim. Ortalama 3.000 sınırlarımı zorlarsam 4.000 TL arasında bir bütçeye sahibim. Sistemden tam performans alabileceğim ve oyunlarda FPS kaybı yaşamadan, uzun süreli kullanabileceğim bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum.

Sistemim;
  • Anakart ; B150M Bazooka DDR4 2133 MHz
  • İşlemci ; İntel i5 6500 Skylake 3.2 Ghz
  • Ekran kartı ; Gigabyte Gtx 750 Ti
  • RAM; Corsair Vengeance 8 GB 2133 Mhz DD4 Tek modül
  • HDD; Seagate Barracuda 1TB 7200 Rpm
  • SSD; Kingston 240GB HyperX FURY Sata 3.0
  • Kasa + Psu ; Zalman R1 600 Watt dahili güç kaynağına sahip
  • Monitör ; AOC G2260VWQ6 75Hz 1Ms 21.5"
Not: İlerleyen dönemlerde 1 adet 8 GB RAM ekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata alacağın ekran kartını besleyemezsin bu işlemciyle ne yazikki. 2 seçeneğin var ya bileşenlerden gerekenleri yükselteceksin o bütçeye ya da 4000tl lik değil de 2000tl lik sistemine en uygun ekran kartını tercih edeceksin.

Bu parayı ekran kartına değil sistemini yükseltmeye harcamalısın.
İşlemcin hedeflediğin ekran kartı ile darboğaz yaratacaktır.
Sisteminden performans alamamana sebep olacaktır.

Örnek , 2600 cpu + uygun ucuz anakart + 1700-1800 e rx 590 nitro+ alınabilir.
rx 590 link
2600 link
b450 tomahawk (istenirse sorunsuz overclock yapmak için)
yoksa en ucuz b450 bile olur.

Kullanmış olan tecrübeliler var ise daha iyi bilgi verebilir.

Son düzenleme:
Öncelikle ekran kartını Türkiye'den mi alırsınız yoksa Amazon, Newegg den falan alır mısınız ?
Çünkü Yurt dışı ekran kartı fiyatları bazen oldukça ekonomik olabiliyor.

Bu arada arkadaşlar haklı sistemini yükseltmen gerek yoksa darboğaz yaşarsın.

2 Seçeneğin var; İlk seçenek İşlemci, Ekran kartı, Anakart ve Ram'ini 2.el de satıp (Bu parçalar yaklaşık 1500TL eder.) bunlardan gelecek parayı bütçene ekleyip, Çok daha güçlü ve uzun ömürlü bir sistem toplamak.
2.seçenek; Yeni bir işlemci ve yeni bir ekran kartı alıp yoluna devam etmek.
2 seçenek de olmaz ben illa Ekran kartı alacam diyorsan bu sisteme en fazla GTX1050Tİ yada RX560 en baba RX570 önerebilirim bunlardan daha performanslı ekran kartları sana darboğaz yaşatabilir.
Kararını ver ona göre yardımcı olalım.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Sistemi yaklaşık 2 yıl önce vaadeli bir zaman diliminde toplamıştım. Hedefim uzun vadede yavaş yavaş sistemi yükseltmek ve güncellemekti. Hepinizin söylemlerine göre sistem temelinin yüksek sekmant bir ekran kartı için yetersiz oluşu. Şuan 1070 - 1080 seviyesinde bir ekran kartı takıp, ilerleyen vadede Anakart ve İşlemci güncellemesi yapsam yine sıkıntı yaşar mıyım? Değişken döviz kurlarında bildiğiniz gibi kaliteli bir ekran kartı takmak maalesef ki bizleri yoruyor. Açıkçası şuan alacağım ekran kartından sonra en az 4-5 yıl boyunca sadece ekran kartına bütçe ayırmak istemediğimden tercihim ekran kartı. Ayrıca tüm alışverişlerimi Türkiye sınırları içerisinde yapacağım. Ek olarakta sistemi satıp 0'dan sistem toplamak için yeterli vaktim yok maalesef.

Bu sisteme RX 580 veya RX 590 rahatlıkla yeterli olacaktır. 4000 TL ekran kartı bu sistem için fazla.
Dostum bu kartlar bazı oyunlarda darboğaz yaşatabilir. İşlemci 2015 yılında çıkmış bir işlemci, bu dediğin kartları rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci değil. Ancak yeni bir i5 işlemci ve RX590 yada 580 alırsa çok güzel olur. Ama ben sistemde ki ramleri beğenmedim 2133Mhz'lik bir ram günümüz için yeterli bir hız değil.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Sistemi yaklaşık 2 yıl önce vaadeli bir zaman diliminde toplamıştım. Hedefim uzun vadede yavaş yavaş sistemi yükseltmek ve güncellemekti. Hepinizin söylemlerine göre sistem temelinin yüksek sekmant bir ekran kartı için yetersiz oluşu. Şuan 1070 - 1080 seviyesinde bir ekran kartı takıp, ilerleyen vadede Anakart ve İşlemci güncellemesi yapsam yine sıkıntı yaşar mıyım? Değişken döviz kurlarında bildiğiniz gibi kaliteli bir ekran kartı takmak maalesef ki bizleri yoruyor. Açıkçası şuan alacağım ekran kartından sonra en az 4-5 yıl boyunca sadece ekran kartına bütçe ayırmak istemediğimden tercihim ekran kartı. Ayrıca tüm alışverişlerimi Türkiye sınırları içerisinde yapacağım. Ek olarakta sistemi satıp 0'dan sistem toplamak için yeterli vaktim yok maalesef.
Eğer vaktiniz yoksa İtopya, Teknobiyotik yada İncehesap gibi sitelerden hazır sistemlere bakabilirsin yada bu sitelerden kendin toplayabilirsin. Sistemini sana montajlayıp test edip gönderiyorlar kesinlikle tavsiye ederim. Senin dediğine göre ekran kartı için 4000TL ye kadar çıkabilirim demiştin, Senin sistemin yaklaşık 1800TL eder diye düşünüyorum SSD ni de satmayı düşünürsen bu fiyat artacaktır. Ortalama 5000-5500TL arası bir fiyata harika hazır sistemler bakabilirsiniz yada bizde yardımcı olabiliriz bu sitelerin PC toplama sihirbazından düzenleriz böylelikle parçaları montajlama zahmetine de girmemiş olursunuz.

Son düzenleme:
Dostum bu kartlar bazı oyunlarda darboğaz yaşatabilir. İşlemci 2015 yılında çıkmış bir işlemci, bu dediğin kartları rahatlıkla besleyebilecek bir işlemci değil. Ancak yeni bir i5 işlemci ve RX590 yada 580 alırsa çok güzel olur. Ama ben sistemde ki ramleri beğenmedim 2133Mhz'lik bir ram günümüz için yeterli bir hız değil.

Eğer vaktiniz yoksa İtopya, Teknobiyotik yada İncehesap gibi sitelerden hazır sistemlere bakabilirsin yada bu sitelerden kendin toplayabilirsin. Sistemini sana montajlayıp test edip gönderiyorlar kesinlikle tavsiye ederim. Senin dediğine göre ekran kartı için 4000TL ye kadar çıkabilirim demiştin, Senin sistemin yaklaşık 1800TL eder diye düşünüyorum SSD ni de satmayı düşünürsen bu fiyat artacaktır. Ortalama 5000-5500TL arası bir fiyata harika hazır sistemler bakabilirsiniz yada bizde yardımcı olabiliriz bu sitelerin PC toplama sihirbazından düzenleriz böylelikle parçaları montajlama zahmetine de girmemiş olursunuz.
Elimde ki sistemi satmak için müşteri bulmak, parayı denkleştirmek ve yeni bir sistem almak benim açımdan çok zahmetli ve uzun süren bir eylem. Ben bunun yerine ekran kartından sonra işlemci, anakart yenilemeyi düşünüyorum. Hem eski sistemin kalıntılarınıda yayın bilgisayarı için kullanabileceğimi düşünüyorum. Şuan asıl soru ekran kartını alıp 6-8 ay içinde anakart, işlemci ve ram güncellesem bu süre zarfında sistemsel sorun yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı