3.000 - 4000 TL Ekran Kartı Önerisi

Ekran kartı, Harddisk ve SSD hariç ortalama 4.000 ila 5.000 lira arası bir bütçe ayırabilirim. Fakat şunuda belirtmeliyim, ekran kartını yaklaşık 6-7 ay boyunca mevcut sistemimde kullanacağım. Sizce PSU bakımından veya herhangi bir teknik anlamda problem yaşatır mı?
GTX1080, RTX2060, RTX2070 Gibi kartlarda mevcut sistemde yer yer darboğaz yaşayacaksın. Bu kartlara ortalama 600W bu sistemde şuanda yeter diyebilirim. 650,700W olsa daha rahat olurda ama olsun yeterli.

Elimde ki sistemi satmak için müşteri bulmak, parayı denkleştirmek ve yeni bir sistem almak benim açımdan çok zahmetli ve uzun süren bir eylem. Ben bunun yerine ekran kartından sonra işlemci, anakart yenilemeyi düşünüyorum. Hem eski sistemin kalıntılarınıda yayın bilgisayarı için kullanabileceğimi düşünüyorum. Şuan asıl soru ekran kartını alıp 6-8 ay içinde anakart, işlemci ve ram güncellesem bu süre zarfında sistemsel sorun yaşar mıyım?
Yaşamazsın aynı işlemler ve yoldan bende geçtim.önce 1080ti aldım 1 ay öncede 2080ti aldım.
Ha düşünürsen hala ekran kartı almayı msi 1080ti armor var elimde temiz oyun için kullandım sadece 1.5 yılda garantisi mevcuttur.Vatan computer alınmadır.Sonraki süreçte para bulduğunda işlemci anakart ram değişikliği ile uçak gibi bir bilgisayar yaparsın.

Konu hala güncel. Bir süredir araştırma yaptım ve RTX 2070 almayı düşünüyorum. İlerleyen aylarda ise yeni nesil anakart, işlemci ve bellek eklemesi yapmayı hedefliyorum.
Bir kaç ay sonra işlemci,anakart ve belleklerin yenileceği düşünülerek RTX 2070 Armor 8 GB almış bulunmaktım, yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Konu bir yönetici tarafından kapatılabilir.

Dosya Ekleri

• Armor.png
    Armor.png
    549,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı