3.000 TL i5 6500 PC Toplama

Enanas

Hectopat
Daha fazla  
Sinerji'den toplamış olduğum sistemi paylaşmak istiyorum ve sorularım var.

İntel i5 6500
Msi b150m bazooka
Msi Gtx950
Kingston hyperx 8(1×8)gb ddr4 2133
1tb harddisk
120 gb ssd 550/530
Cooler master rc-k350 600w
Viewsonic gaming monitor

Sistem toplam 2.950 tl.

1.Sistemde eksik, hatalı veya önerebileceğiniz bir şey var mı ?
2.Bu bilgisayarları kurduktan sonra freedos oluyor. Ben bilgisayarıma nasıl windows yüklerim veya windowsuz oyun oynayabilir miyim ?
3.Cooler master markasından hiç şüphe etmedim ama bu kasanın yorumlarında çok kötü olduğunu gördüm. Siz ne dersiniz ?
4.Sinerji güvenli bir sitemi veya siz internetten alış veriş yaparken kredi kartımı, banka kartımı kullanıyorsunuz ?
5.Ramlerimin (1×8) olması ile (2×4) olması arasında bir fark var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.Hatalı bir şey yok ekran kartı düşük kalmış fakat monitor de ekleyeceğiniz için yeterli.
2. İşletim sistemsiz oyun oynayamazsın Steam'de falan platformlar olur Windows,Linux gibi bios ekranında kalırsın öyle.
3.Kasayı bilmiyorum ama yorumlara kanma iade şansın varsa denedikten sonra iade edersin içine sinmediyse başka modellere yönel.
4. Sinerji güvenlidir istediğin kartı kullanabilirsin.
5. Ramler 2 kanal çalışır fena olmaz hatta sonradan fazladan bile ram ekleyip 16 GB yaparsın .

Sorular cevaplanmış fakat ufak bir tavsiye ssd çıkarılıp daha ucuz bir kasa seçilip az biraz da bütçe aşırtılarak RX 480 alırsan çok daha mutlu olursun diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı