3.000 TL'ye kadar kablosuz kulaklık önerisi

1706432056375.png

1706432081137.png

Gördüğünüz gibi.

Attığınız HS80 ve G PRO X kablosuz değil kablosuz versiyonları bütçenizin çok üstünde kalıyor. Nova 4P ve 4X daha önce yazdığım gibi konsol odaklı oldukları için ses kasma G535'ten geride kalıyorlar.

Anladım normal Nova 4 çok pahalı zaten HS80i de şimdi fark ettim 4800 TL imiş.

Hocam bazılarında sol tarafta cızırtı, bu arkadaşta olduğu gibi robotik ses oluyormuş bu konuda ne diyorsunuz?

1706432235932.png

Burada ucuzmuş @slrofw hocam daha mı iyidir bu?
Nova 4 hakkında pek bilgim yok yalan olmasın yeni konu açabilirsiniz kullanan arkadaşlar var ise yardımcı olurlar.
Hocam bazılarında sol tarafta cızırtı, bu arkadaşta olduğu gibi robotik ses oluyormuş bu konu da ne diyorsunuz?
İlk defa gördüm böyle bir sorun yaşayanı genel bir problem olduğnu düşünmüyorum. O tarz bir sorun yaşarsanız Logitech garanti konusunda çok iyi bir marka bilen bilir zaten.

Bu adamlar kulaklıklarda kablosuz oyun deneyimi için şu elementleri değerlendiriyorlar;
Bass accuracy.
Mid accuracy
Treble accuracy.
Frequency response consistency.
Passive soundstage.
Weighted harmonic distortion.
Imaging
Sound profile
RAW Frequency response.
Peaks/Dips

Peki ben ses kasacak oyun deneyimi önemli olan birisi olarak hangilerini daha çok önemsemeliyim?

Bu adamlar kulaklıklarda kablosuz oyun deneyimi için şu elementleri değerlendiriyorlar;
Bass accuracy.
Mid accuracy
Treble accuracy.
Frequency response consistency.
Passive soundstage.
Weighted harmonic distortion.
Imaging
Sound profile
RAW Frequency response.
Peaks/Dips

Peki ben ses kasacak oyun deneyimi önemli olan birisi olarak hangilerini daha çok önemsemeliyim?
Bass, mid, tiz dengesi, soundstage genişliği ve Imaging(düşmanın yakınlık-uzaklığını anlama). G535 bir wireless kulaklığa göre hepsinde iyi değere sahip. Diğer yazdıklarınız biraz kağıt üstündeki değerle kaçıyor

@slrofw hocam ben kulaklığı aldım en iyi şekilde ses kasmam için ne yapmam gerek yönlendirir misiniz?

Keşke kablolu alsaydınız ses kascaksanız kulaklığın ilk öncelikle yazılımından kurtulun 7.1i var ise yazılımı silmeden önce 7.1 kapatıp öyle silin sonrasında Windows'tan ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklığı seçin.

Keşke kablolu alsaydınız ses kascaksanız kulaklığın ilk öncelikle yazılımından kurtulun 7.1i var ise yazılımı silmeden önce 7.1 kapatıp öyle silin sonrasında Windows'tan ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklığı seçin.

Kablolardan gına geldiği için almadım daha performanslı olduklarını biliyorum hocam.

Geri
Yukarı