3.000 TL'ye kadar monitör önerisi

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
2060 Super kullanıyorum, ileride ekran kartı değişince de kullanabileceğim bir monitör arıyorum. En az 5-6 sene kullanacağım. Bütçemi zorlarsam 3200'e falan çekebilirim, daha fazlasını vermem çok zor.
Aradığım özellikler: 2K, 144 HZ, IPS. Aklımda VG27AQ vardı ama stok olmuyor, fiyatları değişken. 3000 liraya satılanlar ise outlet olarak geçiyor. O ayarda bir monitör arıyorum. Samsung LC27HG70 de var aklımda. VA olmasına rağmen çok kaliteli deniyor. Bu ayarda bir monitör öneriniz varsa almak istiyorum. FPS oyunu çok az oynarım. AAA tarzı hikayeli oyunlar oynarım, film izlerim, tarayıcıda dolaşırım. TN panel önerisi kesinlikle yapmayın, ms de çok önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
2060 Super kullanıyorum, ileride ekran kartı değişince de kullanabileceğim bir monitör arıyorum. En az 5-6 sene kullanacağım. Bütçemi zorlarsam 3200'e falan çekebilirim, daha fazlasını vermem çok zor.
Aradığım özellikler: 2K, 144 HZ, IPS. Aklımda VG27AQ vardı ama stok olmuyor, fiyatları değişken. 3000 liraya satılanlar ise outlet olarak geçiyor. O ayarda bir monitör arıyorum. Samsung LC27HG70 de var aklımda. VA olmasına rağmen çok kaliteli deniyor. Bu ayarda bir monitör öneriniz varsa almak istiyorum. FPS oyunu çok az oynarım. AAA tarzı hikayeli oyunlar oynarım, film izlerim, tarayıcıda dolaşırım. TN panel önerisi kesinlikle yapmayın, ms de çok önemli değil.

Bütçenize ve aradığınız kriterlere en yakın monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin de dediğiniz gibi IPS değil ama çok güzel bir monitör ben bunu alırdım.Quantum dot QLED 10bit 3000:1 statik kontrast oldukça dolu bir monitör. Bide bazı arkadaşlar 4K desteklediğini söylüyor.

@Silinen üye @Xarmion Beyler bu monitörü biliyorum fakat pek bir incelemesi yok, yorumlarda da çok iyi bahsedilmemişti ondan emin değilim. @taylandurdu aynen hocam bu monitöre yönelme nedenim biraz da sizin dediklerinizdi zaten. Ama yine de kararsızım, o teknolojiyle bile IPS panelle aradaki açığı kapatabilir mi, emin değilim.

Sizin de dediğiniz gibi IPS değil ama çok güzel bir monitör ben bunu alırdım.Quantum dot QLED 10bit 3000:1 statik kontrast oldukça dolu bir monitör. Bide bazı arkadaşlar 4K desteklediğini söylüyor.

2K monitörün 4K kalitesinde görüntü veren bir teknoloji mi var? Hepsiburada da yorum yapan güzel saçmalamış.

Eğer pek FPS oyunu oynamıyorsan ve MS değerleri çok önemli değilse daha çok görsellik önemliyse IPS modellere bakmak mantıklı olabilir.

Monitör almak cidden kolay olmuyor. Birkaç seçenek bile olsa tam alıp kullanmadan bilemiyorsunuz.

Aklınızda olan bir model olduğunu yazmışsınız eğer kafanıza en çok yatan bir model varsa şu an olmasa bile belki biraz daha bekleyip alma durumunuz olabilir.

Çünkü insan aklına en çok yatanı almak istiyor. Sonradan acaba onu mu alsaydım diye düşünmeyi istemeyiz.

Ancak tabi daha iyi bir model kafanıza yatarsa tercih sizin.

Bu arada genelde kavisliler VA oluyor diye biliyorum. Bu sizin için bir önem arz ediyorsa buna göre değerlendirmeniz lazım.

2K monitörün 4K kalitesinde görüntü veren bir teknoloji mi var? Hepsiburada da yorum yapan güzel saçmalamış.

Eğer pek FPS oyunu oynamıyorsan ve MS değerleri çok önemli değilse daha çok görsellik önemliyse IPS modellere bakmak mantıklı olabilir.

Monitör almak cidden kolay olmuyor. Birkaç seçenek bile olsa tam alıp kullanmadan bilemiyorsunuz.

Aklınızda olan bir model olduğunu yazmışsınız eğer kafanıza en çok yatan bir model varsa şu an olmasa bile belki biraz daha bekleyip alma durumunuz olabilir.

Çünkü insan aklına en çok yatanı almak istiyor. Sonradan acaba onu mu alsaydım diye düşünmeyi istemeyiz.

Ancak tabi daha iyi bir model kafanıza yatarsa tercih sizin.

Bu arada genelde kavisliler VA oluyor diye biliyorum. Bu sizin için bir önem arz ediyorsa buna göre değerlendirmeniz lazım.
Hocam kavisli olması mesele değil. Ama dediğim gibi IPS olması benim için çok daha iyi olacak. VG27AQ F/P olarak tam istediğim özelliklere sahip ama onun da stoğu bitti bitecek. Ellerinde kalan son malları satıyorlar ve fiyatında artış var. İstediğim fiyatta olsa en aklıma yatan model o. Açıkçası VA panele 3.000 lira para vermek de istemiyorum. Alternatifim de pek yok, arada kaldım.

Hocam kavisli olması mesele değil. Ama dediğim gibi IPS olması benim için çok daha iyi olacak. VG27AQ F/P olarak tam istediğim özelliklere sahip ama onun da stoğu bitti bitecek. Ellerinde kalan son malları satıyorlar ve fiyatında artış var. İstediğim fiyatta olsa en aklıma yatan model o. Açıkçası VA panele 3.000 lira para vermek de istemiyorum. Alternatifim de pek yok, arada kaldım.

Peşin mi alacaksınız belki taksit vs yaptırıp almayı düşünebilirsiniz diye diyorum. Biraz daha bekleme imkanınız varsa bekleyin diyeceğim ama fiyatlarda artıyor dediğiniz gibi. Umarım bir şekilde aklınızdaki modeli alabilirsiniz. Artık kısmet hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Hepsiburada yorumu değil bu forumdan da bir kaç arkadaş aynı şeyi söyledi banada saçma geliyor ama kullanan insanlar söylüyor bilmiyorum. Ayrıca QLED teknolojisi sayesinde IPS panelleri çok aratmadığını da söylüyorlar görmek lazım kendim de bu monitörü almayı düşünüyorum.

Edit: Şurda baya bi kullanan arkadaşların yorumu var: Samsung LC27HG70QQMXUF alınır mı? » Sayfa 2 - 20

Peşin mi alacaksınız belki taksit vs yaptırıp almayı düşünebilirsiniz diye diyorum. Biraz daha bekleme imkanınız varsa bekleyin diyeceğim ama fiyatlarda artıyor dediğiniz gibi. Umarım bir şekilde alkınızdaki modeli alabilirsiniz. Artık kısmet hayırlısı olsun.
Taksitle alma ihtimalim daha yüksek aslında. Beklerim fakat alternatif göremiyorum. Sağlam birkaç monitör bulabilsem ona göre hareket edeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı