3.2 USB belleğe oyun kurup oynamak mümkün mü?

Oyunlar okunurken dua ile okunmuyor SSD/HDD/USB'den hızla okuyup senın ekranına yansıtacak ve senın verdıgın tepkılere gore yazacak. Düşün ne kadar mantıklı olur.
Oyun açılırken kendini RAM'e kopyalıyor. Açılırken belki yavaş açılır ama oynarken çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Eğer anakart ve USB bellek 3.2 destekliyor ve hızlıysa.

@AYDNd usta senin dediğin ile adamın dediğinin alakası var mi?
Adam diyor ki açılır mi oynanır mı sen diyorsun oynanmaz neden yavaş.

Hocam arkadaş ne yapacak oyunları indirecek oynayacak değil mi? Biz bunu yapmamasını oynadığın şeyden de zevk alamayacağını söylüyoruz. 130TL flash belleğe vermek yerine 2.el ssd/hdd alması daha mantıklı. Boş yapmanın lüzumu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'e kopyalıyor

Buraya nereden kopyalanıyor? RAM 1600 MHz desek USB buna nasıl ayak uyduracak?

@AYDNd usta senin dediğin ile adamın dediğinin alakası var mi?
Adam diyor ki açılır mi oynanır mı sen diyorsun oynanmaz neden yavaş.

Limon deliğinden karpuz geçirmeye çalışıyorsunuz. Elinde USB patlar demek istiyorum. Çünkü büyük grafikli oyunlar oynanmaz derecede yavaş olur. Küçük boyutlu 2D grafıklı oyunlar olsa denemek lazım derdim.

Buraya nereden kopyalanıyor? RAM 1600 MHz desek USB buna nasıl ayak uyduracak?
Bütün programlar çalışırken kendisini RAM'e kopyalar. Sen onu RAM üzerinden kullanırsın, SSD üzerinden değil. Denemesi lazım, oyuna göre değişir. Bilmeden hayır demek yanlış olur.

Bütün programlar çalışırken kendisini RAM'e kopyalar. Sen onu RAM üzerinden kullanırsın, SSD üzerinden değil. Denemesi lazım, oyuna göre değişir. Bilmeden hayır demek yanlış olur.
@OnurOfc daha iyi bilgin varsa gel tartışalım.

Bütün programlar çalışırken kendisini RAM'e kopyalar.

Tamam kopyalasın da oyunlar gökten zembille RAM'e kopyalanmıyor.2. olarak da siz programı çalıştırdığınız zaman tamamı kopyalanmaz, sadece o an okuduğu birim kopyalanacak ve siz ilerledikçe kayıt biriminden okuması gerekecek. Biri 1000 okumak istecek diğeri kardeş ben de o hız yok ben de 100 var diyecek.

@OnurOfc daha iyi bilgin varsa gel tartışalım.
Tartışılacak birşey yok , okuma yazma hızı 100 bile olmayan flash bellekte fortnite gibi online büyük mapi olan oyunu oynamaktan bahsediyorsunuz.

Geri
Yukarı