3-4 ayda sıfırdan Unreal Engine 4 ile oyun tasarlamak.

359149

Hectopat
Makaleler
4
Normalde Unity kullanacaktım. Fakat daha profesyonel bir şey olması açısından Unreal Engine kullanmaya karar verdim. Hem Blueprint sistemi var, kod yazmadan sürükle bırak şeklinde yapabiliyorsunuz hem de bedavaya bir sürü pack veriyor her ay. 6 kişiyiz bunu yapmak için. Sizce bitirebilir miyiz ve Unreal Engine kullanarak daha iyi mi yaparız?

3-4 aya 6 kişi biraz zor olabilir sıfırdan. Çünkü modellemesi var, animasyonları var vs. Herkesin farklı bir konuda çalışması lazım. 3-4 ayda tam anlamıyla öğrenerek yapmanız biraz zor ama neden olmasın? Gayet eğlenceli olur beraber oyun yapmak. Bence de Unreal kullanın.

Ne yapacağınıza göre değişir. Ne büyüklükte bir oyun yapmayı planlıyorsunuz?
Simcity tarzında, çapraz dikey bakışı olacak. Bölümleri olacak ve her bölümde dünyanın bir sorunu işlenecek. Oynadığımız karakter belediye başkanı olacak.
Kısa bir şey yapmayı planlıyoruz. Proje için yaptığımızdan. Modelleri mümkün olduğunca hazır kullanacağız. Yapmamız gerekenlerde ise Blender kullanacağız. En büyük sorun oyunun ana hatlarını yapmak şuan.

Simcity tarzında, çapraz dikey bakışı olacak. Bölümleri olacak ve her bölümde dünyanın bir sorunu işlenecek. Oynadığımız karakter belediye başkanı olacak.

Bunu Unreal Engine'den yapmanız mantıklı olabilir. 3-4 ayda biter mi derseniz eğer her şeyi kendiniz yapacaksanız muhtemelen bitmez. Çünkü üstteki arkadaşımızın da dediği gibi modellemesi var, animasyonlar var, sesler var. Var da var anlayacağınız. Ama eğer hazır assets kullanırsanız. Bitme imkanı var. Benim size tavsiyem biraz daha küçük bir şeyle başlayın.

Bunu Unreal Engine'den yapmanız mantıklı olabilir. 3-4 ayda biter mi derseniz eğer her şeyi kendiniz yapacaksanız muhtemelen bitmez. Çünkü üstteki arkadaşımızın da dediği gibi modellemesi var, animasyonlar var, sesler var. Var da var anlayacağınız. Ama eğer hazır assets kullanırsanız. Bitme imkanı var. Benim size tavsiyem biraz daha küçük bir şeyle başlayın.
Hocam bunu bir proje için yapıyoruz. Bu yüzden süre bu kadar kısıtlı. Modelleri ve sesleri mümkün olduğunca hazır kullanacağız. Önerebileceğiniz bir kaynak varsa hazır assets bulunan iyi olur.

Geri
Yukarı