3.5" HDD nasıl takılır?

C1ade

Hectopat
Daha fazla  
Elimde 3.5 1TB HDD var. Bunu bağlamak istiyorum fakat elimde SATA ve güç kablosu yok.
1) SATA ve GÜÇ kablosu almam gerekiyor değil mi?
2) https://www.hepsiburada.com/dark-molex-4-pin-sata-guc-donusturucu-kablo-dk-cb-p101-p-hbv000006kn80
https://www.hepsiburada.com/dark-sa...glanti-kablosu-dk-cb-sata3l52-p-HBV000006I6TD
Bu ikisini alırsam sorunsuz bir şekilde kasama bağlayabilir miyim? Bildiğiniz daha kaliteli çok fiyat farkı olmadan önerebileceğiniz kablo varsa sevinirim. İyi Sosyal'ler.

Bu ikisini alıp takacaksınız, bu tür kabloların daha pahalıya alınması performansa etkisi olmaz. Listede belirttiklerini alabilirsin.

Bu ikisini alıp takacaksınız, bu tür kabloların daha pahalıya alınması performansa etkisi olmaz. Listede belirttiklerini alabilirsin.
Tamamdır çok teşekkür ederim.
Güç kablosu çok kısa geldi bana sizce de öyle değil mi ?

Son düzenleme:
Beyaz kısmını güç kaynağından gelen kabloya bağlayacaksınız ki zaten güç kaynaklarının kabloları kısa değilldir, sorun olmayacaktır.
Hiç dikkat etmediğimden soruyorum güç kaynağından gelen o kablonun dolu olma ihtimali var mı ? sistemde bir ssd bir hdd takılı çünkü. Eğer öyleyse başka birşey daha mı almam gerekiyor?

Hiç dikkat etmediğimden soruyorum güç kaynağından gelen o kablonun dolu olma ihtimali var mı ? sistemde bir ssd bir hdd takılı çünkü. Eğer öyleyse başka birşey daha mı almam gerekiyor?
Kendin kasayı açarak kontrol etmen gerekiyor tahminimce 2 veya 3 adet daha boşta güç kablosu vardır. Eskiden bile sistem toplama videolarında 3 veya 4 tane HDD takılıyordu.

Kendin kasayı açarak kontrol etmen gerekiyor tahminimce 2 veya 3 adet daha boşta güç kablosu vardır. Eskiden bile sistem toplama videolarında 3 veya 4 tane HDD takılıyordu.
kasaya erişimim şuanda yok ama kontrole edeceğim. Eğer yoksa diye zahmet olmazsa bana bir link bırakabilir misiniz ? Almam gereken kabloya dair.

Son düzenleme:
Çoğaltma aparatı takılmıyor diye biliyorum güç kaynağından ne kadar kablo geliyorsa o kadar bağlayabilirsin. İçin rahat olsun en az 2 tane daha boşta güç kablosu vardır.

Çoğaltma aparatı takılmıyor diye biliyorum güç kaynağından ne kadar kablo geliyorsa o kadar bağlayabilirsin. İçin rahat olsun en az 2 tane daha boşta güç kablosu vardır.
Baktım şimdi kasama. Sanırım güç kablosu bile almama gerek yok. Fotoğrafa bakar mısın bu kablo hdd güç kablosu değil mi? Eğer öyleyse sadece https://www.hepsiburada.com/dark-sa...glanti-kablosu-dk-cb-sata3l52-p-HBV000006I6TD bu ürünü almam yeterli sanırım ?
@RedComandante

Dosya Ekleri

• EC04B55F-ABC5-440F-BEC3-D1A8EF33B0B9.jpeg
    EC04B55F-ABC5-440F-BEC3-D1A8EF33B0B9.jpeg
    111,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı